21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaURODAJak utrzymać dobre samopoczucie i być zdrowym i pięknym?

Jak utrzymać dobre samopoczucie i być zdrowym i pięknym?

Zdrowie i uroda są w naszych oczach ściśle ze sobą powiązane. Dobre samopoczucie mobilizuje nas do utrzymywania codziennych nawyków pielęgnacyjnych i sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjne. Jak utrzymywać ten stan?

To oczywiste, że kobiety na całym świecie chcą nie tylko wyglądać dobrze, ale także się tak czuć. Jednak w badaniu Philips Global Beauty Index z 2017 roku to Polki najczęściej wskazywały że dobry stan zdrowia najsilniej motywuje je do stosowania i utrzymywania codziennych nawyków pielęgnacyjnych (aż 37% respondentek). Podobnie 81% Polek przyznaje, że zdrowe samopoczucie sprawia, że czują się bardziej atrakcyjnie. Większość badanych kobiet przyznała też, że dzięki temu są bardziej pewne siebie. Ewidentnie zdrowie i piękno idą ze sobą w parze i dlatego w kwestii pielęgnacji urody powinnyśmy dokonywać korzystnych dla zdrowia wyborów. Co to oznacza w praktyce?

Zobacz również: Trymer Philips BT7210 – test. 5 różnych stylizacji brody!

Badanie przeprowadzono w dniach od 8 do 24 maja 2017 roku. Badaniem objęto próbę liczącą 11 132 kobiet powyżej 18 roku życia z 11 krajów świata: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Polski, Rosji, Turcji, Chin, Japonii, Korei Południowej oraz Indii. Wyłonione próby miały charakter reprezentatywny dla poszczególnych krajów, dla Polski n=1012.

Pielęgnacja

Makijaż, do którego noszenia przyznało się 70% Polek czy równie popularny manicure są z pewnością ważne i sprawiają, że czujemy się bardziej pewne siebie, ale nie powinny to być jedyne zabiegi urodowe jakie wykonujemy w ciągu dnia. Postaw również na zabiegi pielęgnacyjne, dzięki którym zrelaksujesz się i dodatkowo poprawisz samopoczucie. Co prawda 32% Polek z badania Philips Global Beauty Index nie żałuje żadnych błędów w pielęgnacji urody, ale aż jedna czwarta przyznała się do niedostatecznego nawilżenia i pielęgnacji skóry. Co ciekawe 12% badanych żałuje zbyt zachowawczego podejścia do eksperymentowania z fryzurą i makijażem.

Zobacz także: Rewolucja w medycynie! Możesz spalić 400 kalorii w 3 minuty!

Warto więc zmienić ten stan i stosować dobre jakościowo kosmetyki oraz produkty do pielęgnacji cery, np. Philips VisaPure Advanced do oczyszczania i kompleksowej pielęgnacji skóry lub nową VisaPure Advanced AntiPollution z nasadką do oczyszczania z zanieczyszczeń smogowych. Nie bój się także eksperymentować z włosami pod warunkiem, że używasz dobrych produktów i urządzeń, które nie niszczą włosów. Jeśli zawsze marzyłaś o lokach, wypróbuj lokówkę automatyczną Philips StyleCare Prestige, która dzięki 27 różnym kombinacjom ustawień pozwala uzyskać spektakularne efekty w bezpiecznej dla włosów temperaturze. A jeżeli wolisz prostować włosy, wybierz prostownicę MoistureProtect, która zadba o bezpieczną stylizację i naturalne nawilżenie włosów.

Zdrowy styl życia

O urodę i samopoczucie należy dbać także od wewnątrz i prowadzić zdrowy styl życia. Na szczęście coraz więcej z nas się do tego przekonuje i wprowadza nawyki korzystnie wpływające na wygląd i zdrowie. Jak wynika z raportu Philips Global Beauty Index w trosce o dobre samopoczucie aż 71% badanych Polek zaczęło pić więcej wody, 45% spożywać naturalne suplementy i witaminy, 44% przygotowywać soki owocowe lub koktajle białkowe, a 52% kobiet wyeliminowało z diety cukier. Weź przykład, a Twoje ciało na pewno Ci za to podziękuje!

Rekomendowane ceny wymienionych produktów Philips wynoszą:

Philips VisaPure Advanced SC5370 – 899 zł

Philips VisaPure Advanced AntiPollution BSC431 -969 zł

Philips StyleCare Prestige BHB876 -539 zł

Prostownica MoistureProtect HP8372 – 369 zł

(źródło: Philips)

Zobacz więcej w kategorii: Uroda

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze