21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaROZRYWKAPREMIERA SZTUKI "BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR" W TEATRZE IMKA

PREMIERA SZTUKI „BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR” W TEATRZE IMKA

Znakomita obsada, wypełniona przez widzów sala Teatru Imka i owacje na stojąco, a to wszystko na premierze Sztuki „Być jak Elizabeth Taylor”, która odbyła się 7 września.


Małgorzata Foremniak w roli Elizabeth Taylor, Paweł Deląg jako Richard Burton… To musiało się udać!
Nowy Jork. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog i terapeuta Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. To niezwykły wieczór najsłynniejszej pary w dziejach Hollywood. Po swoim drugim, spektaklularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Punkt wyjścia dramatu jest pretekstem do pokazania życia wielkich gwiazd tuż przed rozpadem ich związku. Szczególna narracja sztuki przenosi nas w czasie co pozwala na pokazanie wyjątkowych i ważnych miejsc w życiu pary- londyńskiego hotelu Dorchester, hotelu Astoria w Rzymie, hotelu Ritz w Paryżu i oczywiście Nowego Jorku.„Elizabeth Taylor była legendą za życia. Jej związki, role do dziś elektryzują biografów. Historia miłości Burtona i Taylor, to mieszanka namiętności, zazdrości i lęku przed odrzuceniem, coś co przeżywa większość par. Jestem pewien, że nazwisko Taylor oraz wyjątkowa obsada, przyciągnie widzów do teatru” – mówi reżyser i autor sztuki Jakub Przebindowski.Elizabeth Taylor to także ikona stylu. Kostiumy do spektaklu zaprojektował jeden z najbardziej utalentowanych polskich projektantów – Tomasz Ossoliński. „Są miliony kobiet na świecie, które wciąż kopiują styl Taylor. To jedna z ostatnich aktorek tego formatu, która pozostała niedoścignionym wzorem spełniając jednoczesnie całkowite wyobrażenie ludzi na temat bycia wielką gwiazdą” komentuje Tomasz Ossoliński. Projektant tworząc kostiumy odnosi się do modowych kanonów tamtych lat wnosząc jednak współczesne przetworzenia charaktrystyczne dla jego mody. Wykorzystuje ekskluzywne tkaniny oraz kryształowe elementy i biżuterię znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddając tym samym klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.
Makijaż Elizabeth Taylor został stworzony oraz wykonany przez markę MAC Cosmetics. „Uroda Elizabeth Taylor jest tak samo elektryzująca w odbiorze dzisiaj, jak kilkadziesiąt lat temu. Delikatne rysy i porcelanowa cera aktorki – kontrastujące z mocno zaznaczonymi brwiami (które stały się jej znakiem rozpoznawczym), a także z podkreślonymi oczami i czerwonymi ustami, – wciąż są źródłem inspiracji dla wielu kobiet na świecie.”- Monika Pondo, MAC Cosmetics.
OBSADA:
Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak
Richard Burton – Paweł Deląg
Tony Slowers – Sambor Czarnota
Norma Perins – Martyna Kliszewska
Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Scenografia – Witek Stefaniak
Kostiumy – Tomasz Ossoliński
 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze