-4.8 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaROZRYWKAGALA FRENCH TOUCH 2018 W TEATRZE WIELKIM OPERZE NARODOWEJ

GALA FRENCH TOUCH 2018 W TEATRZE WIELKIM OPERZE NARODOWEJ

To był iście szampański wieczór w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Uroczysta gala zakończyła trwającą od lipca kampanię French Touch. Na scenie teatru wystąpiły największe gwiazdy francuskiej i polskiej sceny muzycznej m.in. Amel Bent, Willy William, Sławek Uniatowski i Margaret. Publiczność w teatrze zelektryzował pokaz młodego projektanta haute couture – Julien Fournié.

– Show French Touch to zwieńczenie ogólnopolskiej kampanii, której celem jest zachęcanie Polaków do odkrywania Francji na nowo, a w szczególności francuskiej mody, muzyki, filmu, kuchni i francuskich produktów – mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy kampanii French Touch. Z roku na rok show coraz bardziej zachwyca widowiskowością i oryginalnym repertuarem. W tym roku do Polski przyjechały największe gwiazdy francuskiej sceny artystycznej i zabrały publiczność w zmysłową podróż do Francji.

Zobacz także: Cezary Pazura i Ajgor Ignacy w wyjątkowej produkcji na Youtube

Jednym z największych odkryć podczas spektaklu była młoda francuska wokalistka Kimberose, która wykonała na scenie dwa utwory ze swojego pierwszego albumu, wydanego w 2018 roku „I’m sorry” i „Strong woman”. Kimberose to artystka, która dopiero rozpoczyna swoją karierę, ale jej silny głos wróży sukces nie tylko nad Sekwaną. Niezwykłych emocji dostarczyły nam dwie gwiazdy wieczoru Amel Bent i Willy William, którzy zaśpiewali swoje największe hity. Amel Bent wykonała dwa znane polskiej publiczności utwory: „Ma philosophie” oraz „Si on te demande”. Natomiast Willy William zaśpiewał „Mi gente” oraz „Ego”, który wykonał w duecie z polską wokalistką Margaret. W niezwykle melancholijny nastrój wprowadził gości Sławek Uniatowski, który przed wykonaniem utworu „L’envie d’aimer” oddał hołd zmarłemu w dniu gali wielkiemu francuskiemu artyście – Charlesowi Aznavourowi. Dużym zaskoczeniem dla gości okazała się improwizacja pianisty i kompozytora Jean-François Zygela, któremu dźwięki zaintonowali prowadzący Marcin Prokop i Anna Kalczyńska. Jego improwizacja w duecie z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczestników gali.

Margaret & Willy William / fot. mat. prasowy

Show French Touch to również wspaniały pokaz tańca. W tym roku gościliśmy po raz drugi Marion Motin, znaną choreograf, współpracującą m.in. z Madonną, Robbie Williamsem, Christine and the Queens. Poza mieszanką nowoczesnego, alternatywnego hip hopu w wykonaniu jej grupy Les Swaggers zobaczyliśmy po raz pierwszy tap dance w wykonaniu Frédéricsa Ngo Kii i jego tancerzy, w tym Polaka – Michała Wierzbowskiego. Bitwa na style między choreografami i ich ekipami zakończyła się gromkimi brawami publiczności.

Show French Touch to jednak nie tylko muzyka, to także niezwykły pokaz haute couture. Po pokazach Jeana Paula Gaultiera, Jeana-Charlesa de Castelbajaca w ubiegłych latach, w tym roku organizatorzy zaprosili projektanta młodego pokolenia haute couture – Juliena Fournié. Projektant przedstawił 18 kreacji haute couture. W jego projektach możemy dostrzec klasyczne elementy elegancji, bardzo lubi suknie na halkach, suknie wieczorowe o głębokich dekoltach w kształcie litery V, zakryte tiulem dającym złudzenie nagości. Te wszystkie elementy składają się na DNA marki Julien Fournié.

Kimberose
Kimberose / fot. mat. prasowy

W tym roku po raz kolejny przyznano również nagrodę Marianne d’Honneur za dokonania i pracę na rzecz wzmacniania przyjaźni francusko-polskiej. Otrzymał ją wybitny polski reżyser Krzysztof Kieślowski. Nagrodę wręczał Roman Gutek, a w imieniu reżysera nagrodę odebrała jego córka Marta Hryniak z córkami.

Show French Touch już na stałe zapisał się mapie jesiennych eventów w Warszawie. Kolejna edycja już za rok, a tymczasem 7 października o 16.00 organizatorzy zapraszają na transmisję gali w stacji TVN.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze