Kiedy Eliud Kipchoge stawał na starcie maratonu w Berlinie, jego celem było nie tylko zwycięstwo na królewskim dystansie 42,195 km. Jego marzeniem było pobicie dotychczasowego rekordu świata, który wynosił 2:02:57.

16 września 2018 roku przekraczając linię mety, Kipchoge podniósł ręce do góry w zwycięskim geście i szeroko się uśmiechnął. Po prostu to osiągnął − ukończył bieg z czasem 2:01:39 i tym samym ustanowił nowy rekord świata, poprawiając dotychczasowy najszybszy wynik aż o 78 sekund.

„Fastest Ever”, najnowszy klip z serii Just Do It, to przede wszystkim wyraz uznania dla determinacji Kipchoge. Maratończyk nieustannie pragnie by być nie tylko najlepszym, ale także być najlepszym w historii. Wygrywając dziewięć z ostatnich 10 maratonów, w których startował, a także osiągając najszybszy czas na dystansie maratońskim w ramach projektu Breaking2, Kipchoge pokazał, że jego celem pozostaje pobicie światowego rekordu. Dla wszystkich biegaczy sukces Kipchoge to dowód na to, że uśmiechając się przez jeszcze jedną milę, przez jeden wyścig więcej, są bliżej realizacji nawet najbardziej śmiałych marzeń.

Pełen spot można zobaczyć poniżej:

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Norbert Foltin powraca do świata bobslei jako trener

Polski Związek Bobslei i Skeletonu od tego sezonu