-3.7 C
Warszawa
piątek 1 grudnia • 2023
Strona głównaGRYEast Games United 2019 – kolejna edycja za pasem!

East Games United 2019 – kolejna edycja za pasem!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największej imprezy gamingowej w północno-wschodniej Polsce – East Games United 2019. Do tej pory wydarzenie tradycyjnie odbywało się w późną jesienią, jednak w tym roku organizatorzy z Galaktus PR zdecydowali się na bardziej wiosenny termin. W dniach 25 i 26 maja 2019 roku w Białymstoku po raz kolejny spotkają fani gier i esportu z całej Polski.

East Games United to impreza, która już na stałe wpisała się do esportowego kalendarza. Jest organizowana od ponad 10 lat. Pierwsze East Games United odbyło się w 2008 roku i nikt wtedy nie przypuszczał, że wydarzenie będzie kontynuowane aż do dziś. Organizatorzy przez te wszystkie lata rozdali nagrody o łącznej wartości 600 000 złotych! Na ostatniej edycji pojawiło się 6 000 osób, a we wszystkich turniejach głównych i kwalifikacyjnych wzięło udział prawie 1 200 zawodników.

Esportowe emocje

W tym roku uczestnicy powalczą w turniejach Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA19, Hearthstone, Mortal Kombat 11, Tekken 7 oraz Magic: The Gathering Arena. Zapisy do CS:GO i LoL trwają do 14 kwietnia. Po tej dacie rozpoczną się internetowe eliminacje, które mają na celu wyłonienie 8 najlepszych drużyn z obu gier. Zespoły te zmierzą się w ramach głównego turnieju East Games United 2019 w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku, która po raz kolejny jest gospodarzem wydarzenia. W przypadku pozostałych gier nie są planowane sieciowe kwalifikacje, całość zmagań zostanie rozegrana podczas imprezy. Rejestracja do zawodów w FIFA19, Hearthstone i MTG: Arena zakończy się 30 kwietnia. W przypadku bijatyk zapisy odbędą się na godzinę przed startem rywalizacji w poszczególne gry.

Zobacz również: This War of Mine sprzedało się w nakładzie ponad 4.5 miliona sztuk!

Nagrody od partnerów

Zawodnicy chcący wziąć udział w zawodach zostaną zobligowani do uiszczenia niewielkiej opłaty wpisowej. Wszystkie zebrane w tej sposób pieniądze trafią do puli nagród. Gracze powalczą także o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy, m.in. Lioncast, Pro-Gamer by Yumisu i SteelSeries. Wśród partnerów imprezy znajdziemy również inne firmy zajmujące się produkcją sprzętu komputerowego dla graczy, takie jak LG czy Optimus. Największy turniej w tej części kraju wspiera Miasto Białystok, Good Game Brewery i Games United eSports Pub.

Atrakcje dla każdego

Organizatorzy przewidują moc atrakcji dla odwiedzających EGU, którzy nie zgłoszą chęci udziału w głównych turniejach esportowych. Goście skorzystają ze strefy Free2Play z komputerami marki Optimus, konsolami, sprzętem retro i VR oraz stanowiskami do gier wyścigowych wyposażonych w kontrolery Thrustmaster. Gracze wezmą udział w amatorskich turniejach 1-na-1, w których również będą do zgarnięcia atrakcyjne nagrody. Poza tym chętni zagrają w gry planszowe oraz odwiedzą strefę z grami bitewnymi. East Games United będzie także świetną okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną LO ZDZ w Sokółce, w którym od września startuje klasa o profilu esportowym.

Formularze zgłoszeniowe, regulaminy tegorocznych rozgrywek oraz szczegóły dotyczące poszczególnych turniejów można znaleźć na oficjalnej stronie EGU: http://gamesunited.net/

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze