7.5 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaGRYCD Projekt podsumowuje 2018 rok. Zobacz wyniki finansowe grupy

CD Projekt podsumowuje 2018 rok. Zobacz wyniki finansowe grupy

Przychody Grupy Kapitałowej CD Projekt w 2018 roku osiągnęły poziom 363 mln zł, a zysk netto wyniósł 109 mln zł. Kolejny rok z rzędu wynik Grupy zbudowany był na bardzo dobrej sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon. W segmencie GOG najlepszym przychodowo tytułem był również tytuł z wiedźmińskiego uniwersum – Gwint.

Dzięki osiąganym wynikom oraz stałemu rozwojowi działalności w trakcie minionego roku zarówno suma bilansowa Grupy, jak i poziom kapitałów własnych, po raz pierwszy w historii przekroczyły symboliczny 1 mld zł.

„Rok ubiegły był dla nas okresem wytężonych inwestycji. Wydatki Grupy na produkcję gier i nowych technologii, wyniosły blisko 100 mln zł. To znaczy, że skumulowane saldo nakładów na projekty, nad którymi pracowaliśmy w minionym roku przekroczyło łącznie ćwierć miliarda zł. W procesie dewelopmentu zawsze przyświecają nam nadrzędne cele – dostarczenia graczom bezkonkurencyjnej jakości i wciągającej historii, dzięki czemu nasze gry sprzedają się latami i pozytywnie dokładają się do wyniku Grupy” – powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu do spraw finansowych CD Projekt S.A.

Zobacz również: Techland ogłosił swoje wyniki finansowe w 2018 roku

„W minionym roku znacznie zwiększyliśmy moce twórcze zarówno w ramach studia w Warszawie, jak i w Krakowie. Dołączył do nas też bardzo uzdolniony zespół z Wrocławia oraz twórcy ze Spokko, którzy w ramach nowo powołanej spółki pracują nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym. Pod względem rozbudowy potencjału twórczego był to najbardziej intensywny rok w naszej historii” – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projekt S.A.

Niezależnie od działań produkcyjnych Spółka była intensywnie zaangażowana w komunikacje z graczami – skupioną głównie na dwóch projektach: Cyberpunk 2077 i Gwint. Cyberpunk został w ubiegłym roku po raz pierwszy pokazany dziennikarzom, a następnie szerokiej publiczności. Godzinną prezentację gry na zamkniętych pokazach podczas targów E3 i gamescom obejrzało łącznie ponad 2800 gości, wśród nich YouTuberzy i streamerzy o zsumowanych zasięgach 250 mln obserwujących. Materiały wideo udostępnione w 2018 r. przez studio CD Projekt RED miały ponad 50 mln odsłon.

„W minionym roku pracowaliśmy też nad zapewnieniem premierze Cyberpunka najszerszej możliwej obecności na półkach sklepowych całego świata. Podpisaliśmy szereg umów na dystrybucję fizyczną obejmujących już w sumie kilkadziesiąt krajów, w tym kluczowe dla nas terytoria Ameryki Północnej i zachodniej Europy. Kolejne umowy są finalizowane” – dodaje Kiciński.

Pod koniec roku miała miejsce premiera Wojny Krwi oraz pełnej wersji Gwinta, dla którego producent zapowiada nowe, atrakcyjne treści i funkcjonalności. Pierwszy dodatek pt. Krwawa Klątwa trafił do użytkowników 28 marca 2019 roku.

Ubiegły rok był również ważny dla segmentu GOG.com, który świętował swoje 10-lecie. Platforma ma obecnie w ofercie ponad 2700 tytułów i właśnie dodała do swojego katalogu kultowy tytuł Blizzarda – Diablo, a wkrótce do oferty trafią także legendarny Warcraft – Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

Pełne sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z działalności Grupy Kapitałowej CD Projekt znajduje się na stronie internetowej Spółki: http://www.cdprojekt.com

Grupa CD Projekt – wyniki finansowe za 2018 r.:

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze