13.4 C
Warszawa
sobota 3 czerwca • 2023
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALDZIŚ PREMIERA NOWEGO ALBUMU SUEDE - THE BLUE HOUR!

DZIŚ PREMIERA NOWEGO ALBUMU SUEDE – THE BLUE HOUR!

Dziś premiera ósmego studyjnego albumu jednej z najsłynniejszych formacji britpopowych. Album „The Blue Hour” to ostatnia część tryptyku, który rozpoczął się od pierwszego po reaktywacji zespołu „Bloodsports” i kontynuowany był na płycie „Night Thoughts”.

Tym razem Suede nagrywali w studiu w Londynie, a brzmienie piosenkom z „The Blue Hour” nadał między innymi słynny Alan Moulder (m.in. Foo Fighters, The Killers). Materiał promowały trzy single – „The Invisibles”, „Don’t Be Afraid If Nobody Loves You” oraz „Life Is Golden”. Większość nagrań odbyła się w Anglii. Partie orkiestrowe zarejestrowane zostały w Pradze z tamtejszą orkiestrą filharmoniczną. Nowy album dostępny jest w wielu formatach: CD, płyta analogowa oraz wyjątkowy box, który zawiera cały pakiet – 2 winyle, płytę CD oraz DVD. Na wspomnianym DVD znajduję się wcześniej nie publikowany teledysk do utworu „Don’t Be Afraid If Nobody Loves You”.

Zobacz teledysk Suede – Life Is Golden:

Klip do singla „Life Is Golden” wyreżyserował Mike Christie a teledysk został nakręcony w opuszczonym mieście Prypeć w północnej Ukrainie, które przed katastrofą funkcjonowało jako osiedle dla pracowników Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Tracklista albumu „The Blue Hour”:

1. As One
2. Wastelands
3. Mistress
4. Beyond the Outskirts
5. Chalk Circles
6. Cold Hands
7. Life Is Golden
8. Roadkill
9. Tides
10. Don’t Be Afraid If Nobody Loves You
11. Dead Bird
12. All the Wild Places
13. The Invisibles
14. Flytipping

Zobacz więcej w kategorii: muzyka blues/rock/metal

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze