21.5 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaLIFESTYLEJAK DOBRZE DOBRAĆ SPRZĘT AUDIO-VIDEO I JAKIE NOWOŚCI CZEKAJĄ NAS W TYM...

JAK DOBRZE DOBRAĆ SPRZĘT AUDIO-VIDEO I JAKIE NOWOŚCI CZEKAJĄ NAS W TYM ROKU?

Pójść do sklepu, wybrać telewizor, najlepiej ten największy i gotowe – tak myśli wiele osób. Jednak to za mało, żeby cieszyć się naprawdę dobrym obrazem i dopasować ekran do swoich potrzeb i mieszkania. Jak dobrze dobrać sprzęt audio-video i jakie nowości czekają nas w tym roku?

Szukając telewizora na początku musimy wybrać miejsce, w którym go wystawiamy. Należy sprawdzić jak naświetlone jest pomieszczenie, z której strony wpada światło. Dopiero później powinniśmy wybrać się do salonu i sprawdzić jakie linie telewizorów są dostępne na rynku.

– Każda linia informuje nas o parametrach, które dostarcza telewizor. Dzięki temu możemy uzyskać większą czerń, możemy mieć lepsze kąty widzenia, bądź też multimedia, które są dosyć popularne w telewizorach. Nowością w tym roku jest linia Oled Bravia A1, który wprowadzamy na rynek. Telewizor będzie dostępny w trzech rozmiarach 55, 65 i 77 cali – mówi newsrm.tv Radosław Pietrzkiewicz, Sony Polska.

Od trzech lat producenci telewizorów promują technologię 4K. W zeszłym roku pojawiła się nowość technologia HDR. Dzięki temu zyskujemy jaśniejszy i bardziej kontrastowy obraz o żywej kolorystyce, który zwraca uwagę większą głębią i szczegółowością. Technologia umożliwia reprodukcję szerszego zakresu jasności niż nagrania dokonane przy standardowym zakresie dynamicznym. Materiały utrwalone, przetworzone i rozpowszechniane w standardzie HDR cechują się fantastycznym kontrastem oraz kolorystyką i pozwalają przybliżyć się o krok do pełnego realizmu.

– Proszę sobie wyobrazić, że rozdzielczość daje nam ilość szczegółów, natomiast HDR dodaje nam detale. Większa ilość kolorów. W jasnych, czy też ciemnych scenach widzimy więcej – wyjaśnia Radosław Pietrzkiewicz.

Telewizor często ustawiamy w najbardziej eksponowanym miejscu w domu i właśnie dla tego bardzo ważny jest też jego wygląd. Zawsze cały efekt psują odstające kable, bez których nasz ekran nie będzie działał. Na to też producenci znaleźli sposób. W niektórych telewizorach wszystkie przewody można schować. Po wybraniu telewizora warto dopasować do niego sprzęt audio. – Oczywiście możemy rozstawić system 5.1, 7.1 w oparciu o amplituner. Możemy wybrać kino domowe, które jest prostsze w instalacji. Natomiast trendy na rynku są takie, że użytkownik coraz częściej sięga po rozwiązania prostsze, które w mniejszym stopniu absorbują przestrzeń, czyli po soundbary – wyjaśnia Jacek Mirkowski, Sony Polska.

W przypadku sprzętu audio warto także sięgać po rozwiązania bezprzewodowe. Zalety takiego rozwiązania docenimy korzystając ze słuchawek. – Druga taką technologia użytkową jest noise-cancelling, która wycina nam szum otaczającego nas tła. Nie przeszkadza nam dźwięk klimatyzacji, stukot kół pociągu, szum silników w samolocie. Natomiast dla sportowców i ludzi aktywnych są słuchawki o specjalnej konstrukcji. Są one odporne na pot, zalanie, często z bluetoothem i mocowaniami, które dobrze trzymają się na uchu – dodaje Jacek Mirkowski.

Na imprezach w plenerze na pewno sprawdzą się bezprzewodowe głośniki, które także mogą być gadżetem oddającym klimat przyjęcia. Możemy np. wybrać bezprzewodowy sprzęt audio, który ma funkcję sterowania podświetleniem.

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze