19.9 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYDobre Jachty Patronem III Etapu Długodystansowych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych 2024 !

Dobre Jachty Patronem III Etapu Długodystansowych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych 2024 !

Dzięki owocnej współpracy między Firmą Dobre JachtyGrano Hotel Solmarina możliwe jest kreowanie niezapomnianych doświadczeń zarówno dla Klientów Firmy Dobre Jachty, jak i Gości przebywających w Grano Hotel. Zaangażowanie Dobrych Jachtów oraz Grano Hotel Solmarina w projekt Płyniemy Polsko, stanowił doskonały przykład synergii obu marek.

Od czterech lat Długodystansowe Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych stanowią integralną część projektu, który został połączony z charytatywnym rajdem „Płyniemy Polsko”. To wyjątkowa inicjatywa, znana wśród uczestników jako „Polski Dakar na wodzie”, zapoczątkowana przez zawodników z klubu MOTO H2O Rybnik. Celem jest nie tylko sportowa rywalizacja, ale również zebranie funduszy na wsparcie całorocznych zajęć z nurkowania dla dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym i autyzmem. Takie połączenie sportu i dobrej woli sprawia, że każdy kilometr pokonany na wodzie nabiera wyjątkowego znaczenia. Trzeci etap Płyniemy Polsko rozpoczął i zakończył się w marinie Grano Hotel Solmarina.

„Udział firmy Dobre Jachty w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Skuterów Wodnych stanowi strategiczną inicjatywę w ramach segmentu Dobre Jachty Surf. W minionym sezonie z dumą poszerzyliśmy naszą ofertę o ekskluzywny skuter Burrasca, pochodzący z austriackiej firmy Belassi. Ten niezwykły sprzęt wyróżnia się imponującą mocą 320 KM oraz oszałamiającą prędkością maksymalną 130 km/h. Nasz udział w projekcie „Płyniemy Polsko” pozwolił nam na zaprezentowanie jednostki na szerszą skalę, ale co ważne jest również wyrazem naszego zaangażowania w promocję sportów motorowodnych oraz aktywnego stylu życia . znalazło wyraz w naszej obecności na tak prestiżowych wydarzeniach, jak Długodystansowe Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Dążymy do kształtowania pozytywnego wizerunku marki oraz wspierania pasji zainteresowań naszych klientów poprzez aktywny udział w takich wydarzeniach. Dobre Jachty zdecydowały się objąć patronat nad trzecim etapem Długodystansowych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Ta decyzja podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój tej fascynującej dyscypliny sportowej oraz naszą determinację w budowaniu silnych więzi z społecznością miłośników sportów motorowodnych” – Maciej Dąbrowski – Właściciel oraz Prezes Zarządu Firmy Dobre Jachty.

Wykorzystujemy swoją pasję dla Ich Szczęścia.

(wypowiedzi uczestników Projektu” Płyniemy Polsko”)

„Ten projekt to dla mnie odskocznia od codzienności. Czekam na niego
z niecierpliwością przez cały rok, bo raz w roku daje mi możliwość czegoś więcej niż tylko rutyny dnia codziennego. Po zakończeniu jednej edycji już myślimy
o kolejnej. Satysfakcję czerpię nie tylko z uśmiechów dzieci i radości ich rodziców, ale także z poczucia, że dzięki temu projektowi mogę czynić świat trochę lepszym miejscem. Dla mnie ważne jest otaczanie się życzliwymi ludźmi, posiadanie przyjaciół, na których zawsze można polegać. Staram się być wartościowym człowiekiem i mam nadzieję, że to się udaje. Wspólne wsparcie jest kluczowe dla tego projektu, który ma dla mnie ogromne znaczenie”

Jacek Biskupek –zawodnik, inicjator Projektu „Płyniemy Polsko”.

„Raz w roku, szukając czegoś wyjątkowego, podejmujemy coś bardzo naturalnego. Dlaczego dzieci z zespołem Downa i autyzmem? Bo są szczere, naturalne, autentyczne. Moją drugą pasją jest nurkowanie. Dzieci autystyczne znajdują nim spokój, a te z zespołem Downa mogą spełniać swoje pasje, uczyć się i bawić. Mamy dziecko z silnym porażeniem mózgowym. Chociaż nie nurkuje, stara się chodzić po dnie basenu. Nagraliśmy to i pokazaliśmy rodzicom. Oboje płakali – po raz pierwszy zobaczyli swoje dziecko wyprostowane. To jedno
z wielu poruszających doświadczeń, które dają sens naszej pracy”-  
Dariusz Gryt – zawodnik , inicjator Projektu „Płyniemy Polsko”.

„Uważam, że ważne jest, aby ten projekt był szeroko promowany w Polsce. Doceniam zaangażowanie wszystkich uczestników, którzy wkładają w niego nie tylko swoją energię, ale przede wszystkim serce. Moją rolą jest dbanie o ich bezpieczeństwo, co stanowi dla mnie priorytet podczas tej ekscytującej przygody” Marcin – ratownik medyczny.

„Rozpoczęłam to z pasji i ciekawością, a teraz jest to dla mnie prawdziwe wyzwanie. Ten trudny rajd nabiera szczególnego wydźwięku, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jestem jedyną kobietą wśród uczestników. Jednak pokonanie
go i zostawienie mężczyzn za sobą daje mi ogromną satysfakcję. Czuję się silna
i pewna siebie, a każdy kolejny rok przynosi mi więcej umiejętności
i doświadczenia. Nieustannie dążę do zdobycia pierwszego miejsca i walczę o to każdego roku. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się zaangażować więcej pań, aby również mogły wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie, która ma także duże znaczenie charytatywne „–
Karolina Gogolewska – zawodniczka.

Tym razem, z powodu awarii, Karolina nie zdołała zdobyć pierwszego miejsca, jednakże ta sytuacja umożliwiła jej praktyczne zapoznanie się z obsługą serwisu Dobrych Jachtów. Nie słowa, a czyny definiują skuteczność, profesjonalizm i efektywność działania. Warto wspomnieć, że od niedawna Karolina, będąca Wice Mistrzynią Polski, jest również częścią zespołu Dobrych Jachtów.

Dobre Jachty Servis, którym zarządza Konrad Szymański specjalizuje się nie tylko w kompleksowej obsłudze skuterów wodnych, ale przede wszystkim jachtów, począwszy od etapu sprzedaży, gdzie szczegółowo weryfikuje się stan techniczny i wyposażenie jednostki, zgodność z oczekiwaniami klienta oraz kompletność wyposażenia. W przypadku nabywania jachtów bez silników zaburtowych, firma oferuje możliwość ich montażu, obecnie posiadając autoryzację marki Mercury oraz planując rozszerzenie współpracy na inne renomowane marki.

Niezwykle istotnym aspektem oferty Dobre Jachty Servis jest świadczenie usług mobilnego serwisu, co stanowi nieocenioną wartość dodaną zwłaszcza
w sytuacjach awaryjnych podczas żeglugi. Zakres tej usługi obejmuje zarówno drobne naprawy dokonywane na miejscu, jak i kompleksową obsługę silników zaburtowych z ich instalacją i uruchomieniem gwarancyjnym włącznie. Ponadto, firma specjalizuje się w montażu zaawansowanej elektroniki pokładowej, systemów ogrzewania Webasto, klimatyzacji oraz instalacji paneli solarnych, dostosowując jednocześnie ofertę do współczesnych standardów ekologicznych.

Dobre Jachty Servis oferuje szeroki zakres usług, obejmujący również przygotowanie jachtów do sezonu żeglarskiego oraz ich zimową konserwację. Klienci mają możliwość przechowywania jachtów w hali serwisowej, gdzie mogą dokonywać wszelkich koniecznych prac serwisowych osobiście w dogodnych dla siebie godzinach bądź skorzystać z opcji zimowania na monitorowanym placu przy obwodnicy Trójmiasta. Obsługa Dobre Jachty Servis jest kompleksowa
i obejmuje zarówno jachty żaglowe, motorowe, jak i skutery wodne, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług w każdym obszarze

Prezentacja AWAKE

Słoneczna aura nie tylko rozpromieniała twarze gości hotelowych, lecz także otworzyła drzwi dla fascynującej premiery w portfolio Dobrych Jachtów – elektrycznych desek AWAKE. W blasku słońca, na tle błękitnego nieba, odbyły się pokazy dwóch modeli: RAVIK 3 oraz VINGA 3. Jetboard RAVIK i eFoil VINGA to niezwykłe deski surfingowe z elektrycznym napędem, kierowane za pomocą bezprzewodowego pilota. Nie sposób pominąć roli dedykowanych baterii Awake Flex Battery, które są kompatybilne z oboma modelami Awake.  Innymi słowy Awake oferuje system, gdzie bateria od Vinga pasuje do Ravik
i odwrotnie. To baterie z ich żywotnością i efektywnością ładowania zapewniają nie tylko imponującą wydajność, lecz także gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Dobre Jachty planują cykliczne pokazy i szkolenia ze sprzętu Awake.

Co zaskakującej pokazy będą się odbywały nawet zimą, co może stać się niezapomnianą atrakcją nie tylko dla Gości Grano Hotel Solmarina. Wyjątkowa prezentacja desek w Grano Hotel Solmarina stanie się nie tylko okazją do podziwiania profesjonalnego sprzętu, ale także niecodzienną szansą na jego nabycie. Kupno deski w trakcie pokazów oznaczać będzie darmowy pobyt jednej doby w prestiżowym hotelu Grano Hotel SolMarina, bowiem koszty zakwaterowania pokryje firma Dobre Jachty jako część tego wyjątkowego projektu.

Tak jak sezonowe menu w hotelowej Restauracji poddawane jest metamorfozom, tak i Dobre Jachty nieustannie podążają za zmieniającymi się trendami, przeobrażając sposób, w jaki prezentują swoje produkty.

A skoro już wspominamy o Solmarina Restaurant ……….

Mistrzowski Szept Smaków – Elegancja na Talerzu

Jacek Majcherek – Szef Kuchni Solmarina Restaurant

Mój cel? uczynienie tego miejsca nie tylko perłą kulinarną kraju, ale także miejscem, które rozbrzmiewa echem na całej mapie europejskich smakoszy.

Pierwotnie myślałem, że steki i owoce morza będą naszym flagowym znakiem smaku, ale z czasem odkryłem bogactwo regionalnych skarbów kulinarnych. Uwielbiam smak kaszubskich serów, a propozycja koziego sera w sałatkach wywołała nieukrywany zachwyt naszych Gości . Nasza kuchnia, choć nasycona regionalnymi smakami, nieustannie eksploruje nowe horyzonty, łącząc
je z francuskim sznytem, tworzy niepowtarzalne doznania kulinarne.

Każde danie na naszej karcie ma swój własny, niepowtarzalny smak, który zawsze jest hołdem dla sezonowości i świeżości. Na bieżąco obserwuję trendy światowej kuchni, czerpiąc z nich inspiracje, ale z zachowaniem naszego regionalnego charakteru. Menu zmienia się co 2 maksymalnie co 3 miesiące ,tak  by zachować harmonię z porą roku.

Nasza karta zawiera dania zarówno dla miłośników mięsa, jak i dla tych preferujących wegetariańskie czy wegańskie opcje. Szczególną uwagę przywiązujemy również do naszych najmłodszych gości, dając im możliwość współtworzenia menu i realizując ich kulinarne marzenia.

Doceniamy naturalne smaki, takie jak oliwa lubczykowa( którą sami przygotowujemy), a która jest esencją świeżości i intensywności. Nasza najnowsza ekskluzywna przyprawa, pyłek kopru włoskiego, to prawdziwa perełka, która nie tylko rozgrzewa podniebienia swoim złożonym aromatem,
ale także otwiera nowe horyzonty smakowe.

Ważne jest dla nas nie tylko to, jak smakuje danie, ale również jak prezentuje się na talerzu. Nasze potrawy nie tylko muszą pachnieć wybornie, ale także dostarczać niezapomnianych doznań wizualnych, zachwycając zmysły
od pierwszego spojrzenia.

Jacek Majcherek, szef kuchni, student Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, znany jest między innymi z udziału w programie Top Chef. Był także finalistą konkursu Bocuse d’Or Poland, uczestnikiem Narodowej Reprezentacji Kucharzy podczas Mistrzostw Świata w Erfurcie. Wiele lat spędził pracując za granicą, m.in. w Anglii oraz Danii. Ma za sobą staż w kopenhaskiej Nomie oraz w restauracji Chelsea Gordona Ramsaya.

W przestrzeni Grano Hotel Solmarina zachwyt budzi nie tylko wyśmienita kuchnia, lecz także inne przyjemności ………

Grano SPA Solmarina – obietnica regeneracji i odprężenia.

Grano SPA Solmarina przyciąga uwagę swoją harmonią natury i innowacyjnym podejściem do relaksu i pielęgnacji. Dzięki nowemu zabiegowi Head Spa, inspirowanemu technikami azjatyckiego Scalp Spa, stało się oazą spokoju dla poszukujących wyjątkowych doświadczeń.

Na specjalnym łóżku Goście mogą doświadczyć wyjątkowej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Delikatne strumienie ciepłej wody i relaksacyjne dźwięki otwierają drzwi do pełnego odprężenia. Profesjonalne zabiegi według procedur marki Kevin Murphy oraz autorskie masaże głowy, karku i ramion zapewniają niezapomnianą podróż do stanu całkowitego zrelaksowania.

Zespół Grano SPA Solmarina oferuje różnorodne zajęcia, takie jak joga, aqua fitness czy treningi personalne. Wprowadzenie techniki terapii Watsu rozszerza możliwości relaksacyjne, pozwalając jeszcze głębiej zanurzyć się
w dobroczynnych doznaniach. To miejsce, gdzie każdy może znaleźć chwilę dla siebie, korzystając zarówno z natury, jak i najnowocześniejszych zabiegów Spa.

Partnerstwo, które rozpoczęło się w poprzednim sezonie, przynosi korzyści zarówno miłośnikom sportów wodnych, jak i poszukiwaczom luksusowych doznań w hotelowym otoczeniu.

Zapraszamy również do przeczytania:

AWAKE – NOWY WYMIAR ADRENALINY !

 

Laureat nagrody za innowacyjność. Vitrue V10 w najnowszej ofercie Dobrych Jachtów !

Przekroczyć granice ! BURRASCA – najszybszy wodny skuter w nowej ofercie Dobrych Jachtów

Autor: Joanna Mossakowska

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze