-5.8 C
Warszawa
wtorek 5 grudnia • 2023
Strona głównaBIZNESDobra Praktyka Morska – nieszablonowy event Dobrych Jachtów !

Dobra Praktyka Morska – nieszablonowy event Dobrych Jachtów !

Klimatyczne miejsce

W dniu 28 września 2023 r. w sercu Warszawy w klimatycznym miejscu The Roots Cocktail Bar & More miał miejsce kolejny event firmy Dobre Jachty https://dobrejachty.pl/.

Tym razem zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, niestety z powodu ograniczonej liczby miejsc nie wszyscy chętni mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu.

Pełna smaku i elegancji przestrzeń The Roots Cocktail Bar & More dodatkowo na czas wydarzenia została wzbogacona pracami znanego fotografa Jacka Kutyby , który w sposób niezrównany ukazuje piękno oraz urok delikatności kobiecej natury. W tych fotograficznych kompozycjach zmysłowość i kobiecość splatają się w misterny taniec subtelnego piękna, ukazując niepowtarzalny wymiar kobiecej natury.

Prelekcje

Po krótkim przywitaniu Gości przez Macieja Dąbrowskiego Prezesa Zarządu firmy Dobre Jachty w świat najwyższej jakości dźwięków przeniosła nas firma Manron. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z najnowszym osiągnięciem firmy, przy okazji ciesząc się perfekcyjnym odsłuchem. Manron to producent wzmacniaczy lampowych oraz kolumn głośnikowych najwyższej klasy.

Przed kolejną prelekcją Goście wydarzenia mieli przyjemność zrelaksować się przy wyśmienitych potrawach serwowanych przez uhonorowywaną od 2015 roku (również w 2023) gwiazdkami Michelin restaurację The Roots Cocktail Bar & More.  Kolacja zwieńczona została słodyczą wyjątkowego deseru.

Tuz po przerwie, Patryk Zbroja w ramach swojej prelekcji, zatytułowanej „Bezpieczne nabycie jachtu”, przedstawił kluczowe aspekty związane z mądrym planowaniem zakupu i eksploatacji jachtu z punktu widzenia kwestii podatkowych. Ponadto, podzielił się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rejestracji, wyposażenia oraz ubezpieczenia jachtu.  Nabycie jachtu to proces, który wymaga szczególnej uwagi i staranności. Jednakże, dzięki odpowiedniemu podejściu, można go przeprowadzić w sposób spokojny i efektywny, gwarantując sobie poczucie bezpieczeństwa w posiadaniu marzonej jednostki.  Patryk Zbroja-adwokat, założyciel kancelarii Zbroja Adwokaci. Posiada 20-letnią praktykę obsługi prawnej przedsiębiorców. Specjalizuje się w pomocy prawnej dla branży gospodarki morskiej i przemysłu jachtowego.

X-Yachts

Głównym punktem wieczoru był wywiad z Andrzejem Jankowskim- Captain Andy, autorem książki „Nazywam się życie”, który już na początku przyjął formę luźnej rozmowy z gospodarzem wydarzenia Maciejem Dąbrowskim. Właściciel firmy Dobre Jachty (wyłączny przedstawiciel X-Yachts na rynku polskim )  zapoznał Gości z marką X-Yachts wiodącym prestiżowym producentem jachtów żaglowych, który dzięki wiodącemu Know-how w zakresie projektowania i produkcji, uważany jest za branżowy standard doskonałości. Każda z linii gwarantuje użytkownikom wysoką jakość podróżowania w wyjątkowo komfortowych
i bardzo bezpiecznych warunkach. Maciej Dąbrowski podkreślił, iż duński producent kładzie nacisk na rozwój technologiczny i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań tak aby spełnić oczekiwania różnorodnej grupy żeglarzy.

Wyłącznym dystrybutorem marki X-Yachts jest firma Dobre Jachty https://dobrejachty.pl/

W dalszej części Panowie zaangażowali   zaproszonych Gości w dialog na temat zakupu jachtu , tworząc atmosferę otwartej wymiany informacji i opinii. Celem było zapewnienie uczestnikom spotkania kompleksowej wiedzy , aby mogli podejść do tematu w pełni świadomie i podejmować decyzje najodpowiedniejsze dla siebie. Pytaniom Gości nie było końca, a Panowie bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i zaleceniami.  To była fascynująca rozmowa, w której poważne tematy przeplatane były anegdotami i zabawnymi doświadczeniami pisarza i podróżnika wypełniając ją śmiechem i radością wszystkich obecnych na spotkaniu. Konwersacja jednak „nieoczekiwanie” zmieniła swój bieg, kierując się w stronę dążenia do spełniania marzeń.  Determinacji i odwagi, aby żyć w sposób, który pozwala czerpać radość z każdego kolejnego dnia i co najważniejsze, jak podkreślił Captain Andy – „robić to, co się kocha”.

Captain Andy

Captain Andy, czyli Andrzej Jankowski – żeglarz, pisarz, podróżnik i wielbiciel życia. Absolwent renomowanych uniwersytetów w Oksfordzie i Warszawie.
Był aktywnym uczestnikiem przemian w Polsce i Europie. To człowiek, który wpisał swoje imię w historię naszego kraju, a mimo to, wciąż w sobie pielęgnował dziecięce marzenie.

To marzenie zakiełkowało w sercu pięcioletniego chłopca podczas pobytu
z ojcem nad morzem. Zdeterminowany, pracował nad jego realizacją przez dwanaście lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie. Jego historia to inspiracja dla wszystkich, którzy mają serca pełne marzeń.

To była niezwykła konwersacja, dotykała tematu wyjątkowej pasji oraz odwagi, determinacji i niezłomności w dążeniu do osiągnięcia celu. O wytrwałość, która staje się elementem naszego kapitału emocjonalnego.  Konsekwencji, uporze i zdecydowaniu w działaniu oraz dążeniu do celu by pewnego dnia :

  1. „…Wreszcie podnosimy się z foteli i idziemy oglądać jacht. Idę i nie mogę uwierzyć w to, co się ze mną dzieje. Jestem o krok od spełnienia jednego z czterech moich wielkich marzeń. Zatrzymujemy się. Widzę ją przede mną. Stoi na wodzie, zaprasza do wejścia. Zdejmuję buty i stawiam stopę na pokładzie. Jestem jak człowiek, który robi pierwszy krok na Księżycu, tyle że na bosaka. Czuję tekowe drewno, dotykam kosza rufowego ze stali nierdzewnej, chłonę każdy drobiazg, który znam przecież z ponad dwustu zdjęć, opisów, ulotek, blogów i stron internetowych przeczytanych na temat tego konkretnego modelu …     

Wytrwałość to również pasja i odporność na utrudnienia, zmęczenie, wyczerpanie, przeciwności, przeszkody, na zniechęcenie i rozczarowanie.

2. „…Spełniam teraz największe marzenie swojego życia. Czy bym to zrobił jeszcze raz ? Absolutnie i bez wahania – tak. Zmęczony zziębnięty zatrzymywany co chwila przez nowe problemy techniczne zdziwiony niesolidarnością wielu osób odpowiadam – tak. Tak, bo to, co najpiękniejsze ,jest dzięki temu jachtowi dopiero przed nami.”    

To był wyjątkowy wieczór, który nieoczekiwanie przeniósł wszystkich obecnych
w misterny świat marzeń, ale też odwagi do ich realizacji, by każdy z nas któregoś dnia z dumą mógł powiedzieć:

3. „…Jestem człowiekiem, który żyje, docenia to i cieszy się tym każdego dnia Jestem kapitanem jachtu w rejsie dookoła świata. W rejsie, który rozpoczął się w dniu moich narodzin i nigdy się nie skończy. Wszyscy jesteśmy w rejsie, w tej samej niezwykłej podróży życia. Jesteśmy życiem. Nazywam się tak samo jak ty. NAZYWAM SIĘ ŻYCIE .

 ____________________________________________

  1. Captain Andy-Malena
  2. „Nazywam się życie”-Captain Andy
  3. „Nazywam się życie”- Captain Andy
Autor: Joanna Mossakowska
Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze