18.5 C
Warszawa
sobota 27 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTYMarcin Zieliński Mistrzem Świata w Formule 500 !!! Wielki Sukces Polaka !!!

Marcin Zieliński Mistrzem Świata w Formule 500 !!! Wielki Sukces Polaka !!!

Marcin Zieliński zdobył tytuł Mistrza Świata w sportach motorowodnych w Formule 500 !!!

Po udanych eliminacjach w których to stawał na podium w Jedovnicach w Czechach, Żninie i Boretto we Włoszech a także w Bad Saarow w Niemczech z niecierpliwością oczekiwaliśmy ostatnich zawodów w Cremonie, które zostały odwołane. W konsekwencji złoty medal trafił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej po dotychczasowych zawodach Polaka.

W dotychczasowych startach w tym sezonie Polak zdobył 71 pkt. i o 6 pkt. wyprzedził drugiego w klasyfikacji Estończyka Erko Aabrama, który zgromadził 65 pkt., zaś brązowy krążek przypadł Słowakowi Marianowi Jungowi który zgromadził 59 pkt.
Należy wspomnieć iż głównymi sponsorami Marcina Zielińskiego są firmy Orlen a także Dobre Jachty https://dobrejachty.pl/.
Przypomnijmy że Marcin Zieliński był jednym z głównych bohaterów niedawnego wydarzenia organizowanego przez Dobre Jachty w Hotelu Grano Hotel Solmarina w Wiślince, podczas którego został po raz pierwszy w Polsce skuter Belassi Burasca https://dobrejachty.pl/oferta/skutery-wodne/belassi/.
Zapraszamy do przeczytania informacji o tym wydarzeniu a także obejrzenia materiału wideo, w którym to został przeprowadzony wywiad z nowo upieczonym Mistrzem Świata !