16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaROZRYWKADIMA LOGINOFF, JEDEN Z NAJSŁYNNIEJSZYCH ROSYJSKICH DESIGNERÓW W POLSCE

DIMA LOGINOFF, JEDEN Z NAJSŁYNNIEJSZYCH ROSYJSKICH DESIGNERÓW W POLSCE

Dima Loginoff, jeden z najsłynniejszych rosyjskich designerów spotkał się z architektami, projektantami, przedstawicielami mediów i miłośnikami dobrego wzornictwa 14 września 2017 r. w Warszawie. Przyjechał do Polski na zaproszenie włoskiej marki oświetleniowej Axolight, która w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia.

Wydarzenie to było możliwością spotkania w Polsce tego wyjątkowego i jednocześnie skromnego designera osobiście. Dima Loginoff, podczas wywiadu z Patrycją Raczko-Fabisiak agentem Axolight, opowiadał o początkach swojej kariery, którą rozpoczynał jako fryzjer. Goście mogli też m.in. dowiedzieć się o tym, jak powstawały jego projekty i jak to się stało, że zostały one docenione.

– Fryzjerstwo pozwoliło mi spojrzeć na design z szerszej, bardziej interesującej perspektywy – wspomina Dima Loginoff. – Gdy byłem młody, żyłem jeszcze w Związku Radzieckim. Wtedy nie było tam żadnej szkoły, która uczyłaby wzornictwa, a ja miałem marzenie, by kreować piękniejszy świat od tego, który mnie otacza. Uznałem, że fryzjerstwo będzie czymś, co mi to w jakimś stopniu umożliwi. Stąd taki wybór kierunku studiów. Później, gdy tylko miałem taką możliwość, skończyłem szkołę designu i zacząłem robić to, co od zawsze było moim marzeniem – tworzyć piękne przedmioty.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do rozmów z Dimą Loginoffem w kuluarach, poznania jego oświetlenia stworzonego dla Axolight oraz projektów inspirowanych jego najsłynniejszą lampą Fedora w wykonaniu rosyjskich designerów. Podczas spotkania odbyły się także rozstrzygnięcie instagramowego konkursu na zdjęcia tych prac. Przestrzeń Mysia 3 odwiedziło w tym dniu ponad 150 osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

[Best_Wordpress_Gallery id=”277″ gal_title=”20170919180000″]

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze