Bal debiutantek został okrzyknięty największym wydarzeniem roku. Publiczność zgromadzona 4 lutego w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej była zachwycona występem młodych dam, które wchodzą w dorosłe życie.

Organizacja eventu była na najwyższym poziomie, a sam Bal i wnętrze Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przypominały największe światowe wydarzenia. Głównym punktem tego wyjątkowego eventu był polonez i walc  w wykonaniu Debiutantek i tancerzy ZPiT UW „Warszawianka”, a także pokaz kostiumów scenicznych przygotowany przez WSA w Warszawie.

Na balu pojawiło się wiele znanych osób polskiego showbiznesu, między innymi: Joanna Opozda, Iwona Węgrowska, Alicja Węgorzewska, Tomasz Stockinger, Zofia Czerwińska, Małgorzata Zawadzka, Jerzy Gruza, Michał Jelonek,  Ryszard Rembiszewski, Eliza Gwiazda czy Winicjusz Rzymyszkiewicz.

Debiutantki to uczestniczki jedynego w Polsce programu edukacyjno-charytatywnego, realizowanego w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, autorstwa Agnieszki Michalczyk. Dziewczęta z całej Polski w wieku 18-24, w czasie trwającej ponad rok tzw. „Pensji Debiutantek”, zgłębiają wiedzę niezbędną w życiu każdej młodej kulturalnej kobiety, a także organizują ogólnopolskie akcje charytatywne. Pokazy kostiumów scenicznych z różnych epok już na stałe wpisały się w Noc Muzeów realizowaną w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Bal Debiutantek jest zwieńczeniem trwającego ponad rok programu i poprzedza wyjazd Debiutantek na Opernball do Opery Wiedeńskiej, którego „Debiutantki” są stałym partnerem zagranicznym. Ważnym elementem Balu była aukcja charytatywna dla dzieci z Aleppo, którą poprowadził Ryszard Rembiszewski. O oprawę muzyczną tego wieczoru zadbała Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” pod batutą Dariusza Łapińskiego.

Organizatorzy Balu Debiutantek: Politechnika Warszawska, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery.

Współorganizatorzy: Wyższa Szkoła Artystyczna, Samorząd Studentów PW, Uniwersytet Warszawski, ZPiT UW „Warszawianka” i Akademia Wilanowska.

Było zjawiskowo co możecie zobaczyć w naszym materiale wideo, zatem zapraszamy do oglądania:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Branżę modową czekają rewolucyjne zmiany. Formuła fast fashion odejdzie do lamusa!

– Idealny model biznesowy w branży modowej to zero waste,