Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasz Ziętek („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusz Jakubik („Wesele”, „Wołyń”) to gwiazdy fabularnego debiutu Piotra Domalewskiego „Cicha noc”.

Film, który w kinach pojawi się tej jesieni, jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do sieci trafił właśnie zwiastun teaserowy, pierwszy materiał promujący film.

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

„Cicha noc” – pierwszy polski zwiastun:

„Cicha noc” wkrótce w kinach!

3 Komentarze

  1. Pingback: ZŁOTE LWY DLA CICHEJ NOCY! FILM DEBIUTANTA ZWYCIĘZCĄ FESTIWALU W GDYNI!

  2. obejrze z ciekawosci

  3. Po zwiastunie zapowiada się nieźle

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Ekranizacja biografii legendarnego tancerza Carlosa Acosty „Yuli” w kinach już od 2 sierpnia!

Nominowaną do pięciu „hiszpańskich Oscarów” ekranizację bestsellerowej autobiografii