24 C
Warszawa
środa 17 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALDavid Readman nowym wokalistą brytyjskiego zespołu Tank

David Readman nowym wokalistą brytyjskiego zespołu Tank

David Readman, aktualny wokalista Pink Cream 69, dołączył do składu brytyjskiej legendy NWOBHM, zespołu TANK. Zastąpił on dotychczasowego frontmana ZP Thearta, który na stałe zasilił szeregi zespołu Skid Row.

Cliff Evans (gitara) komentuje: „Cieszymy się wraz z ZP, mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z jego oczekiwaniami. On zawsze był wielkim fanem Skid Row, to musi być więc dla niego fantastyczna sprawa, że może stać z zespołem na jednej scenie i śpiewać utwory, na których się wychował. Będziemy tęsknić za koncertowaniem i nagrywaniem z nim, ale życzymy mu wszystkiego najlepszego”.
Mick Tucker (gitara) dodaje: „Nagraliśmy z ZP jeden z naszych najlepszych albumów („Valley of Tears”), w ciągu ostatnich 3 lat dzieliliśmy razem wiele znakomitych scen. Będziemy za nim tęsknić, ale nowa sytuacja jest dla nas wyzwaniem i jak zawsze okazją do przesunięcia własnych granic jeszcze dalej. Zawsze podziwialiśmy wokalne zdolności Readmana, ale nigdy nie myśleliśmy, że wspólna praca jest możliwa”.
David Readman: „To wspaniałe uczucie moc tworzyć muzykę z zespołem o takiej wspaniałej historii. Minęło już ponad 20 lat od czasu, kiedy ostatnio grałem w brytyjskiej kapeli, to dla mnie swego rodzaju powrót do korzeni. Mick także mieszka w Holandii, mamy ze sobą wiele wspólnego, nie mogłem przegapić takiej okazji”.

W ostatnich latach na czele Tank wystąpiło wielu znakomitych wokalistów, wśród nich m.in. były wokalista Rainbow, z którym zespół nagrał albumy „War Machine” i „War Nation”, a także były wokalista DRAGONFORCE, aktualnie SKID ROW  – ZP Theart, którego można usłyszeć na najlepiej sprzedającym się krążku Tank, „Valley of Tears”. Wraz z Davidem Readmanem zespół może kolejny raz ruszyć na niezbadane wcześniej muzyczne terytoria i wynieść klasycznego rocka na zupełnie nowy poziom.

Tank z Readmanem w składzie zadebiutuje już w lipcu podczas dwóch koncertów w Niemczech:
7 lipca 2017  – Pussy Galore – Hamburg
8 lipca 2017 – Rockharz Festival – Ballenstadt

Posłuchajcie jak brzmi TANK z Davidem Readmanem na wokalu:

TANK – skład:
David Readman (wokal)
Mick Tucker (gitara)
Cliff Evans (gitara)
Randy Van Der Elsen (gitara basowa)
Bobby Schottkowski (perkusja)
TANK – strona oficjalna: tankofficial.com

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka blues/rock/metal

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze