16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaFILMFAMILIJNYMIŚ BAMSE I MIASTO ZŁODZIEI – PREMIERA JUŻ 7 LIPCA!

MIŚ BAMSE I MIASTO ZŁODZIEI – PREMIERA JUŻ 7 LIPCA!

„Miś Bamse i miasto złodzei” to opowieść o najmilszym i najsilniejszym szwedzkim niedźwiadku, który wyrusza na spotkanie z polską widownią.

Bamse to życzliwy i troskliwy niedźwiadek, na którym można polegać. Opiekuje się swoją babcią, która jako jedyna zna przepis na magiczny miód, dający jej wnuczkowi niezwykłą siłę, czyniąc go najsilniejszym niedźwiedziątkiem na świecie. Pewnego dnia niedźwiadek musi stawić czoła złemu lisowi Reynardowi, który porywa jego ukochaną opiekunkę. Bamse postanawia wraz z przyjaciółmi – żółwiem i zajączkiem – wyruszyć w niebezpieczną podróż do Miasta Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się, jak wielka jest siła przyjaźni.

Zobacz także: Druga część szalonych przygód uroczego misia – Paddington 2

Twórcy:

Reżyseria – Christian Ryltenius
Scenariusz – Rune Andréasson, Johan Kindblom, Tomas Tivemark
Produkcja – Jon Nohrstedt

Christian Ryltenius (ur. 1964) jest aktywny w branży filmowo-telewizyjnej od 1994 r. Jest reżyserem i producentem animacji kinowych i telewizyjnych. Jest twórcą i współtwórcą 12. animacji oraz 5. produkcji telewizyjnych.

„Film jest zrobiony w duchu swojego komiksowego odpowiednika wydawanego w całej Europie, co stanowi duży atut. Animacja posiada niezwykłą i dopieszczoną w każdym calu estetykę. Ponadto, doskonały program animacyjny i kolorystyka powodują, że warstwa wizualna filmu jest prawdziwą ucztą dla oka.” –  Erik Larsson, Filmfenix

Nagrody i nominacje:

Nominacja do Guldbagge Award w kategorii Nagroda Publiczności, 2014

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze