W ramach tegorocznych Dni Białośliwia, które odbędą się między 7 a 9 czerwca 2019 roku, mieszkańcy podejmą się rekordowej próby ustanowienia rekordu Polski na największą mozaikę ułożoną z zakładek do książek. Rekordowa próba odbędzie się w piątek 7 czerwca o godzinie 17:00 na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu, przy ul. Podgórnej 47.

Ustanawianie oficjalnego rekordu Polski będzie polegało na ułożeniu obok siebie jak największej liczby zakładek do książek, które wspólnie utworzą jeden, rozpoznawalny wzór. Celem ustanowienia rekordu jest popularyzacja wśród społeczeństwa czytelnictwa. Okazją, do podjęcia rekordowej próby jest okrągły, 70. jubileusz istnienia Biblioteki Publicznej w Gminie Białośliwie.

Zobacz również: Zapowiada się rekordowy Festiwal Kolorów w Krakowie

Poza rekordową próbą, w trakcie Dni Białośliwia nie zabraknie innych atrakcji. Będą m.in. koncerty, festiwal smaków, czy balonowe show. W dniu rekordu będzie można również wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Mali pacjenci oddziałów onkologicznych wyszli na wybieg w towarzystwie m.in. takich gwiazd jak Szymon Majewski czy Beata Tadla

14 października 2019 roku, w Hulakula Rozrywkowe Centrum