14.6 C
Warszawa
piątek 12 kwietnia • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYBENQ: 55 I 65 CALOWE, 10-PUNKTOWE EKRANY DOTYKOWE UHD DEDYKOWANE DLA EDUKACJI

BENQ: 55 I 65 CALOWE, 10-PUNKTOWE EKRANY DOTYKOWE UHD DEDYKOWANE DLA EDUKACJI

BenQ wprowadza na rynek kolejne dwa interaktywne, wielkoformatowe panele LED z rodziny IFP (ang. Interactive Flat Panel) zaprojektowane do zastosowań edukacyjnych i biznesowych – 55 calowy model RP553K o jasności 350 nitów (cd/m2) i 65 calowy model RP653K o jasności 450 nitów. Obydwa panele mają rozdzielczość 3840×2160 i rozpoznają do 10 punktów jednoczesnego dotyku.

Jeśli z ekranu dotykowego korzysta wiele osób, a szczególnie dzieci to trudno przecenić pokrywające ekran 4 mm hartowane szkło odporne na zadrapania i stłuczenie (twardość 7H). Obydwa ekrany mają wiele portów, w tym 6 portów USB, port OPS, HDMI 2.0 i wyjście HDMI out. Dodatkowo, boczne porty IO sprawiają, że łatwiej montuje się kable łączące, a jednocześnie unikamy jakichkolwiek wizualnych zakłóceń. Gniazdo HDMI out umożliwia łańcuchowe łączenie kilku ekranów czyli uzyskiwanie – z jednego źródła – takiego samego obrazu na kilku ekranach, bez użycia dzielnika sygnałów (ang. splitter). Sygnał np. z komputera podajemy kablem HDMI do pierwszego monitora, do kolejnego przekazujemy sygnał wykorzystując gniazdo HDMI out pierwszego.

W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli nowe ekrany wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker-free – eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zidoo X10 – flagowy model Zidoo już w Polsce!

55” BenQ RP553K i 65” RP653K to dwa najnowsze monitory dotykowe o rozdzielczości UHD (3840×2140) i jasności odpowiednio 350 i 450 nitów zaprojektowane do tworzenia interaktywnych rozwiązań w klasach szkolnych np. w ramach rządowego programu „Aktywna tablica” a tak że w innych placówkach edukacyjnych czy salach pracy grupowej w  firmach i korporacjach.

Hartowane szkło ekranu i powłoka antyodblaskowa zwiększają bezpieczeństwo i wygodę pracy gdy z monitora korzysta wiele osób, szczególnie,  że rozpoznają one do 10 punktów jednoczesnego dotyku. Niemigające podświetlenie LED (Flicker-free) oraz obniżony poziom emisji niebieskiej składowej widma (Low Blue Light) minimalizują zmęczenie wzroku uczniów i nauczycieli. Ekrany są kompatybilne z Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS (bez konieczności instalowania sterowników). Wbudowany dedykowany system Android umożliwia korzystanie z dołączonego oprogramowania WPS Office, EZWrite 4.0, Media Player czy przeglądarki internetowej.

Wielosystemowość otwiera dostęp do licznych aplikacji zaprojektowanych dla potrzeb nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów. W komplecie u żytkownik otrzymuje także 2 dotykowe pisaki.

Ekrany mają wiele gniazd wejściowych m.in.: 6 gniazd USB, gniazdo HDMI, RJ45, OPS a także HDMI out do klonowania ekranów oraz współpraca z różnymi źródłami sygnału bez konieczności instalacji sterowników, dodatkowo ułatwia wszechstronne wykorzystanie monitorów. Przyciski szybkiego dostępu (Hot Key) oraz dotykowe menu przełączania źródła sygnału ułatwia prowadzenie zajęć. Obydwa ekrany BenQ dostępne będą w Polsce na początku września br. Cena nie jest jeszcze ustalona. Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Dystrybutorami ekranów s ą: AB i ABCdata.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe opcje personalizacji w wielkoformatowych monitorach NEC z serii P oraz V

Monitory zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwały Plug&Play systemu, z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS. Panel współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi: Windows XP/7/8/10/WinCE/Vista, Linux, Mac, Android i Chrome. Dwa 20W głośniki ułatwiają pracę z aplikacjami multimedialnymi, eliminują konieczność podłączania dodatkowych urządzeń audio.

 

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze