Pierwszego dnia imprezy polskie reprezentacje rozegrają cztery spotkania. Transmisję z turnieju przeprowadzi Polsat Sport. We wtorek 2 lipca Polki o godz. 9.00 zagrają z Węgierkami, a o 12.00 z Portugalkami. Panowie zaś o 11.15 także zmierzą się z Węgrami, a o 17.15 ze Szwecją. Pierwsze trzy spotkania Polsat Sport pokaże na żywo. Ostatnie będzie retransmitowane.

A co jeszcze warto wiedzieć przed Mistrzostwami Europy?! Oto 10 rzeczy, które warto znać:

1. Pierwsze mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej odbyły się w 2000 roku we włoskiej Gaecie. Od tego czasu podczas dziesięciu imprez zawodnicy i zawodniczki odwiedzili siedem państw w całej Europie i zdobyli łącznie 60 medali.

2. Mistrzostwa w Polsce to jedenasta edycja turnieju. Jesteśmy ósmym krajem, który podjął się jego organizacji.

3. Zawody odbędą się na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, który gościł u siebie już m.in. mistrzostwa świata w siatkówce plażowej czy turnieje PGNiG Summer Superligi.

4. Wśród kobiet podczas mistrzostw Europy najczęściej na podium stawały Chorwatki i Norweżki (po 5 razy). Najwięcej złotych medali (2) mają jednak trzy inne nacje: Chorwatki, Rosjanki oraz Węgierki.

Zobacz również: Unikalne porozumienie w polskim sporcie. Alians promocyjny dwóch Mistrzostw Europy!

5. Wśród panów największą kolekcję medali zgromadzili Rosjanie (7 medali). Dominatorami są jednak Chorwaci, którzy aż czterokrotnie zdobyli tytuł. Rosjanie – tylko dwa.

6. Polacy na mistrzostwach Europy zadebiutowali w 2006 roku, a ich najlepszy wynik w historii to 8. miejsce osiągnięte w norweskim Larvik. Polki czempionat Starego Kontynentu odwiedziły po raz pierwszy w 2009 roku. Dwa lata temu na mistrzostwach w Zagrzebiu wywalczyły srebro.

7. W Starych Jabłonkach tytułu bronić będą Norweżki oraz Hiszpanie. Na pozostałych stopniach podium w Zagrzebiu stanęły kolejno Polki i Hiszpanki oraz Rosjanie i Chorwaci.

8. Turniej potrwa od 2 do 7 lipca, rozegranych zostanie 196 spotkań na czterech boiskach.

9. Telewizja Polsat w swoich sportowych kanałach (Polsat Sport) przeprowadzi transmisję z 35 spotkań.

10. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn turniej rozpocznie się od spotkań w czterech grupach po pięć reprezentacji, z których trzy najlepsze drużyny awansują do fazy zasadniczej. W niej powalczą w dwóch grupach po sześć ekip. Spotkania o miejsca od 1-8 rozegrane będą systemem pucharowym.

Pozostałe drużyny spotkają się w rundzie pocieszenia, z której łącznie 4 drużyny (po dwie najlepsze z grupy) zmierzą się o miejsca 9-16 z 4 najsłabszymi drużynami fazy zasadniczej.

beach_handball
Fot. mat. prasowy

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Norbert Foltin powraca do świata bobslei jako trener

Polski Związek Bobslei i Skeletonu od tego sezonu