-0.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaSPORTINNE SPORTYBeach Handball EURO 2019. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed Mistrzostwami Europy

Beach Handball EURO 2019. 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed Mistrzostwami Europy

Pierwszego dnia imprezy polskie reprezentacje rozegrają cztery spotkania. Transmisję z turnieju przeprowadzi Polsat Sport. We wtorek 2 lipca Polki o godz. 9.00 zagrają z Węgierkami, a o 12.00 z Portugalkami. Panowie zaś o 11.15 także zmierzą się z Węgrami, a o 17.15 ze Szwecją. Pierwsze trzy spotkania Polsat Sport pokaże na żywo. Ostatnie będzie retransmitowane.

A co jeszcze warto wiedzieć przed Mistrzostwami Europy?! Oto 10 rzeczy, które warto znać:

1. Pierwsze mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej odbyły się w 2000 roku we włoskiej Gaecie. Od tego czasu podczas dziesięciu imprez zawodnicy i zawodniczki odwiedzili siedem państw w całej Europie i zdobyli łącznie 60 medali.

2. Mistrzostwa w Polsce to jedenasta edycja turnieju. Jesteśmy ósmym krajem, który podjął się jego organizacji.

3. Zawody odbędą się na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, który gościł u siebie już m.in. mistrzostwa świata w siatkówce plażowej czy turnieje PGNiG Summer Superligi.

4. Wśród kobiet podczas mistrzostw Europy najczęściej na podium stawały Chorwatki i Norweżki (po 5 razy). Najwięcej złotych medali (2) mają jednak trzy inne nacje: Chorwatki, Rosjanki oraz Węgierki.

Zobacz również: Unikalne porozumienie w polskim sporcie. Alians promocyjny dwóch Mistrzostw Europy!

5. Wśród panów największą kolekcję medali zgromadzili Rosjanie (7 medali). Dominatorami są jednak Chorwaci, którzy aż czterokrotnie zdobyli tytuł. Rosjanie – tylko dwa.

6. Polacy na mistrzostwach Europy zadebiutowali w 2006 roku, a ich najlepszy wynik w historii to 8. miejsce osiągnięte w norweskim Larvik. Polki czempionat Starego Kontynentu odwiedziły po raz pierwszy w 2009 roku. Dwa lata temu na mistrzostwach w Zagrzebiu wywalczyły srebro.

7. W Starych Jabłonkach tytułu bronić będą Norweżki oraz Hiszpanie. Na pozostałych stopniach podium w Zagrzebiu stanęły kolejno Polki i Hiszpanki oraz Rosjanie i Chorwaci.

8. Turniej potrwa od 2 do 7 lipca, rozegranych zostanie 196 spotkań na czterech boiskach.

9. Telewizja Polsat w swoich sportowych kanałach (Polsat Sport) przeprowadzi transmisję z 35 spotkań.

10. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn turniej rozpocznie się od spotkań w czterech grupach po pięć reprezentacji, z których trzy najlepsze drużyny awansują do fazy zasadniczej. W niej powalczą w dwóch grupach po sześć ekip. Spotkania o miejsca od 1-8 rozegrane będą systemem pucharowym.

Pozostałe drużyny spotkają się w rundzie pocieszenia, z której łącznie 4 drużyny (po dwie najlepsze z grupy) zmierzą się o miejsca 9-16 z 4 najsłabszymi drużynami fazy zasadniczej.

beach_handball
Fot. mat. prasowy

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze