7.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKABLUES • ROCK • METALPremiera "One For Tesla" - kolejnego singla i teledysku promującego płytę "Free...

Premiera „One For Tesla” – kolejnego singla i teledysku promującego płytę „Free Energy!” zespołu MU Tymona Tymańskiego

Utwór „One For Tesla” to drugi singiel z wydanej w maju 2019 roku płyty zespołu Tymona Tymańskiego o nazwie MU.

Tak o piosence mówi Tymon Tymański: „Utwór jest hołdem złożonym człowiekowi wybiegającemu w przyszłość zbyt daleko. Nikola Tesla, zapomniany, ograbiony z należnego mu uznania, zdominowany przez bezduszny Babilon finansjery, oligarchów, maklerów i prawników. „One For Tesla” ma być też bodźcem, impulsem elektrycznym, wysłanym do słuchacza, który wprawi w ruch, uwolni nieograniczoną energię – wystarczy ją ukierunkować. Ma wyrwać z kapci, tępego odrętwienia leniwego odbiorcę. Zresetować nawyki i skłonić do przyswojenia muzyki niewątpliwie trudniejszej, zmiennej, misternej, rockowej, jazzowej, free jazzowej, elektronicznej po dubstep w jednym. Dopiero taka mieszanka uwolni energię!”.

Zobacz również: Tides From Nebula ujawniają szczegóły dotyczące nowego albumu

Nikola Tesla to wynalazca, wizjoner, marzyciel, ma wielki udział w stworzeniu technologii, która zdominowała XX i XXI wiek. Fale radiowe, roentgenowskie, zasilanie elektryczne i wreszcie futurystyczny pomysł przesyłu danych na odległość. To jemu zawdzięczają swe majątki Jobs, Gates czy Zuckerberg. Żyjemy w jego marzeniu, w jego przyszłości, w świecie jego wynalazków. Wyznawca „wolnej energii”, czyli wszechobecnej energii elektrycznej w nieograniczonych ilościach, zasilającej maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw.

Zobacz teledysk MU – One For Tesla:

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka blues/rock/metal

Zobacz również

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze