21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaGRYARKADIUSZ JAKUBIK W NOWEJ GRZE BLOOBER TEAM - OBSERVER

ARKADIUSZ JAKUBIK W NOWEJ GRZE BLOOBER TEAM – OBSERVER

Studio Bloober Team oraz polski wydawca gry >observer_ – Techland informują, że w jedną z postaci wcieli się Arkadiusz Jakubik. >observer_ – nowa produkcja autorów świetnie przyjętego Layers of Fear – dostępna będzie w pudełkowym wydaniu już latem tego roku.

Jakubik to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Praca na planie gry była dla niego czymś zupełnie nowym, ale aktor z 40-letnim scenicznym doświadczeniem nie tylko się w niej szybko odnalazł, ale również świetnie „wszedł” w rolę – przerysowując ją i nadając jej niezbędnego w horrorach, niepokojącego sznytu. Artysta doskonale oddał charakter bohatera, jak i jego pewne ograniczenia, wynikające z przeszłości postaci.

Zobacz także: Frostpunk – nowa gra twórców This War Of Mine

„Szok, totalny szok. Wkroczyłem do świata, który do tej pory był dla mnie światem niedostępnym. Tu jest wszystko zupełnie inne od tego, co do tej pory widziałem” – nie ukrywa aktor w obszernym materiale wideo, przedstawiającym kulisy z planu. Jakubik opowie graczom o odczuciach związanych ze specyficzną rolą i różnicach, jakie dzielą aktorstwo tradycyjne od wirtualnego.

Jakubik wykreował Janusa – dozorcę kamienicy, w której toczy się akcja. Posiadający wiele wszczepów weteran Wielkiej Wojny jest pierwszą postacią, na którą natknie się główny bohater – Daniel Lazarski. Historia Janusa jest pełna tragicznych wydarzeń, które wpłynęły na niego znacząco. Teraz Janus boryka się z szarą codziennością – jest schorowany, pomimo wojennych zasług nie otrzymuje od państwa pomocy i stanowi gorzkie odbicie problemów trapiących ludzkość w przyszłości. Janus radzi sobie najlepiej jak potrafi. Niestety – na jego nieszczęście kamienica, której dogląda, stanie się areną przerastających go wydarzeń.

>observer_ to cyberpunkowy horror rozgrywający się w Polsce Anno Domini 2084. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Początkiem śledztwa, które poprowadzi Lazarskiego do wspomnianej wcześniej kamienicy, jest tajemnicza wiadomość od zaginionego syna. Fabuła >observer_ to oryginalna historia, umiejętnie przenosząca polskie realia na grunt cyberpunkowej poetyki, charakteryzująca się wyjątkową stylistyką retro science-fiction i inspirowana kultowymi dziełami gatunku.

Zobacz również: World of Tanks nawiązuje współpracę z Sabaton!

Jak czuje się ktoś, zdolny wnikać w umysły złoczyńców i ich ofiar? Zdolny przeżywać ich najmroczniejsze lęki? Jak daleko można posunąć się, by odkryć prawdę? Odpowiedzi na te pytania gracze poznają zagłębiając się w mroczną i dojrzałą historię Observera. Poprzednia gra Bloober Team – Layers of Fear – również dzięki Wydawnictwu Techland dostępna była w Polsce w pudełkowym wydaniu.

W Polsce >observer_ w wydaniu pudełkowym ukaże się latem na komputerach PC. Okładka gry jest tymczasowa.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze