8 C
Warszawa
środa 24 kwietnia • 2024
Strona głównaSPORTINNE SPORTY10-LECIE TVP SPORT. ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ NA GALI

10-LECIE TVP SPORT. ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ NA GALI

Wczoraj w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się gala na 10-lecie TVP Sport, kanału, który wystartował 18 listopada 2006 roku. Przez ten czas stał się wiodącym kanałem sportowym w naszym kraju. Podczas gali zostało wyemitowane przemówienie prezesa TVP Jacka Kurskiego (który nie pojawił się osobiście na imprezie) w którym ogłosił, że wkrótce stacja będzie dostępna dla wszystkich w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Od kilku lat twarzami TVP Sport są najbardziej znani i wielokrotnie nagradzani dziennikarze: Włodzimierz Szaranowicz (który od 2009 roku zajmuje stanowisko dyrektora stacji, pierwszym był czterokrotny złoty medalista olimpijski Robert Korzeniowski), Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Jacek Laskowski, Piotr Sobczyński, Marek Rudziński, Maciej Iwański, Rafał Patyra, Maciej Jabłoński czy Sylwia Dekiert i Paulina Chylewska.

Galę prowadzili Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski, a wśród zaproszonych sportowców byli m.in. złoty medalista w pchnięciu kulą z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) i Londynie (2012) i mistrz Europy z Barcelony (2010) Tomasz Majewski czy złota medalistka w pływaniu na 200 metrów stylem motylkowym z Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) i dwukrotna mistrzyni świata Otylia Jędrzejczak.

Do tej pory największą oglądalnością w TVP Sport cieszył się mecz finałowy mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn z 2015 roku (Francja – Katar) – 1,413 mln widzów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0r1hvTyDwgY

 

Zobacz zdjęcia z gali:

[Best_Wordpress_Gallery id=”125″ gal_title=”20161119110000″]

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze