Jak widzą oczy? Jak słyszą uszy? Jak czuje skóra? O tym, w jaki sposób ludzkie zmysły wpływają na postrzeganie rzeczywistości można przekonać się odwiedzając interaktywną wystawę „Zmysły w akcji” w Silesia City Center. Na pasażach Centrum na dzieci i dorosłych od 28 lutego do 16 marca 2019 roku czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych.

O tym, że zabawa zmysłami może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, nie trzeba przekonywać. Odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała pozwala zrozumieć mechanizmy, jakie kierują ludźmi w różnych sytuacjach. Tak też będzie w Silesia City Center. „Poprzez zmysły oceniamy otaczający nas świat. Interaktywna wystawa w naszym Centrum to okazja, aby je pobudzić i poznać, jak bardzo wpływają na postrzeganie rzeczywistości. Stanowiska doświadczalne zachęcają do aktywnego odkrywania zmysłów – dzięki nim można próbować, odczuwać, ale też dobrze się bawić” – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center.

Zobacz również: Charytatywny pokaz mody Dzieci dzieciom w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kto pojawił się na wybiegu?

Na odwiedzających czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych. Można przy nich między innymi sprawdzić balans swojego ciała na dysku równowagi, poczuć bosymi stopami różne rodzaje podłoża, robić piruety, tworzyć figury z piasku za pomocą talerzy Chladniego, a nawet wejść do linowej dżungli. Wystawa jest również integracyjną zabawą – do wykonania niektórych zadań niezbędna jest praca zespołowa.

Interaktywną wystawę „Zmysły w akcji” można odwiedzać w Silesia City Center od 28 lutego do 16 marca 2019 roku w godzinach funkcjonowania Centrum. Korzystanie ze stanowisk doświadczalnych jest bezpłatne.

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

1 Komentarze

  1. Myslalemm, ze to w Warszawie hehe

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Mali pacjenci oddziałów onkologicznych wyszli na wybieg w towarzystwie m.in. takich gwiazd jak Szymon Majewski czy Beata Tadla

14 października 2019 roku, w Hulakula Rozrywkowe Centrum