11.2 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaROZRYWKAZdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty - premiera w Teatrze Capitol

Zdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty – premiera w Teatrze Capitol

Za nami spektakularna premiera spektaklu w reżyserii Krzysztofa Jaślara pod tytułem: „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty”.

Sztuka ta zainaugurowała nowy sezon po wakacyjnej przerwie w Teatrze Capitol w Warszawie. Jak piszą autorzy sztuki: „Jeżeli ktoś z Państwa nie widział jeszcze części pierwszej lub widział i jest ciekaw, co będzie dalej, to na zachętę parę słów o spektaklu. „Zdobyć, utrzymać, porzucić” to przede wszystkim muzyczno – kabaretowa opowieść o relacjach damsko – męskich. Część druga to temat niby poważny: „Rozstania i powroty”, ale proszę się nie niepokoić. Nie stawiamy żadnych trudnych pytań. Co najwyżej dajemy odpowiedzi, które mogą  dotyczyć każdego udanego a zwłaszcza nieudanego związku. Tu ważna uwaga – żeby wrócić najpierw trzeba się rozstać. To działa niestety tylko w takiej kolejności i nie ma co protestować. I jeszcze jedno… Będzie o punktach zapalnych takich jak… jednak dalej tematu nie rozwijamy, żeby nie zniechęcać. Jeśli nawet sprawa „roztrząsana” w przedstawieniu będzie bulwersująca, to proszę się nie martwić, przedstawimy ją jak piosenkę: lekko, łatwo, przyjemnie.”

Sala był wypełniona po brzegi, a wśród gości znaleźli się przedstawiciele showbiznesu i mediów m. in. Piotr Zelt, Joanna Racewicz, Patricia Kazadi, Laura Łącz, Cezary Żak czy Krzysztof Gojdź.

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Monika Dryl, Katarzyna Zielińska i Władysław Grzywna. Wszyscy aktorzy znakomicie zagrali swoje role za co otrzymali od zebranej publiczności owacje na stojąco.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar
Kierownictwo muzyczne: Roman Hudaszek & Marcin Partyka
Choreografia: Krzysztof Adamski & Paulina Andrzejewska & Iwona Runowska
Scenografia: Dorota Banasik
Kostiumy: Anna Męczyńska
Kierownictwo produkcji: Alicja Tomczok
Kompozytorzy: Łukasz Borowiecki, Aleksander Brzeziński, Zbigniew Górny, Marian Hemar, Bogusław Klimczuk, Jerzy Konrad, Jerzy Matuszkiewicz, Roman Orłow, Jerzy Petersburski, Stefan Rembowski, Tony Renis, Stanisław Staszewski, Henryk Wars
Autorzy tekstów: Artur Andrus, Andrzej Bianusz, Marian Hemar, Adam Hosper, Krzysztof Jaślar, Andrzej Kłos, Andrzej Kuryło, Wojciech Młynarski, Janusz Rewers,  Konrad Tom, Emanuel Schlechter, Agnieszka Litwin – Sobańska, Ludwik Starski, Stanisław Staszewski, Aneta Stokes, Barbara Stępniak-Wilk, Przemysław Żejmo

Po zakończeniu spektaklu odbyło się after-party w klubie Capitol.

[Best_Wordpress_Gallery id=”75″ gal_title=”20160905230000″]

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze