-0.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaROZRYWKAZAGŁOSUJ NA NAJCIEKAWSZY MURAL W KONKURSIE ART MURAL CHALLENGE

ZAGŁOSUJ NA NAJCIEKAWSZY MURAL W KONKURSIE ART MURAL CHALLENGE

Kolorowy, awangardowy, a może w stylu pop art – jaki będzie kolejny mural, który pojawi się niebawem na jednej ze ścian przy ulicy Tramwajowej w Nowym Centrum Łodzi? O tym zadecydują osoby, które od 4 do 17 września 2018 roku zagłosują na najbardziej oryginalną propozycję w konkursie Art Mural Challenge. Od artystów z całej Polski spłynęło ponad 100 kreatywnych prac, z czego każda w inny sposób prezentuje wizję miasta Łódź. Na autora zwycięskiego projektu czekają nagrody, ufundowane przez pomysłodawcę i Mecenasa Art Mural Challenge firmę Profbud, finansującą całe przedsięwzięcie.

Nowy, przyciągający wzrok mural już na początku października dołączy do grona niemal 80 łódzkich street art’owych dzieł sztuki. Tym razem, za sprawą Art Mural Challenge, każdy może mieć wpływ na przestrzeń i kolor miasta Łódź. Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu artystów z ponad 100 nieszablonowymi pomysłami. To, który z nich będzie miał szansę pojawić się na kamienicy przy ul. Tramwajowej, zależy od wyników głosowania. – Od stycznia budujemy nową nieruchomość mieszkaniową na terenie Nowego Centrum Łodzi. Dzięki naszej inwestycji staramy się zmienić korporacyjny charakter tego obszaru na bardziej przyjazny, rodzinny. Na pomysł realizacji muralu w okolicy naszego osiedla Primo wpadliśmy przy okazji jednej z wizyt w Łodzi – chcemy ożywić pustą jeszcze w tym momencie przestrzeń dla obecnych i przyszłych mieszkańców, oferując im prawdziwe dzieło sztuki w stylu street art’u. Zależy nam, aby to między innymi oni mieli wpływ na to, jak będzie wyglądała ich okolica. Dlatego zachęcam wszystkich do głosowania – wybierzcie projekt, który jest Wam najbliższy i najlepiej obrazuje wspaniałe miasto jakim jest Łódź – skomentował Paweł Malinowski, Prezes zarządu w firmie Profbud.

Zobacz również: Najdroższa galeria świata – czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Krakowie

Art Mural Challenge to wyjątkowe przedsięwzięcie, mające na celu skupienie artystycznej społeczności, która stworzy i wybierze najciekawszy mural, inspirowany unikalnym charakterem Łodzi, stolicy polskiego street art’u. Zanim jednak nowe malowidło pojawi się na jednej ze ścian przy ulicy Tramwajowej, wszyscy pełnoletni mieszkańcy Łodzi, a nawet całej Polski od 4 do 17 września mogą oddać swój głos na najciekawszy mural na stronie www.artmuralchallenge.pl. W drodze głosowania zostanie wyłonionych 10 najlepszych projektów, spośród których jury w składzie delegata Biura Architektury Miasta, przedstawiciela Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Krzysztofa Jankowskiego „Jankesa’’, firmy Profbud oraz przedstawiciela organizatora wybierze najlepszą pracę. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września.

Gratyfikacją dla zwycięzcy w konkursie będzie realizacja swojego dzieła przez zespół studentów z ASP na ścianie kamienicy przy ulicy Tramwajowej 17 w Łodzi. Nagrodą specjalną jest 10 000 zł, ufundowane przez Mecenasa – firmę Profbud. Deweloper, finansujący całe przedsięwzięcie, realizuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową Osiedle Primo w Nowym Centrum Łodzi.

Mecenasem Art Mural Challenge jest firma Profbud, Partnerem Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Partnerem Instytucjonalnym Urząd Miasta Łodzi, natomiast Patronat Medialny nad konkursem sprawuje Radio Eska.

Więcej informacji: artmuralchallenge.com.pl

Zobacz więcej w kategorii: Sztuka

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze