Kilka miesięcy temu rada miasta Nowy Jork przegłosowała jednogłośnie projekt uhonorowania Wu-Tang Clanu i nadaniu jednej z ulic w dzielnicy Staten Island ich nazwy. Trzeba było tylko czekać na formalną akceptację przez burmistrza miasta Billa de Blasio, która właśnie nastąpiła.

Ceremonia nadania oficjalnej nazwy ulicy „Wu-Tang District” odbyła się 4 maja. Radna Debi Rose na swoim Twitterze, przeprowadziła szczegółową relację z uhonorowania ikon hip hopu. „Wu-Tang Clan District to celebracja ich inspiracji dla świata i święto dla ich domu, Shaolin” – napisała. „Wu-Tang Clan przekształcił swoje doświadczenia w coś, co teraz koegzystuje z ludźmi na całym świecie, z młodymi ludźmi, którzy żyją w środowisku miejskim, młodymi ludźmi, których dzielnice są niedostatecznie chronione, młodymi ludźmi, którzy stoją przed wyzwaniami ekonomicznymi i społecznymi”.

Zobacz również: For The Children: 25 Years of Enter The Wu-Tang (36 Chambers). Film dokumentalny o debiucie Wu-Tang Clanu

Ghostface Killah, Raekwon, Inspectah Deck i Cappadonna to członkowie Wu-Tang, którzy zdjęciami i filmami z oficjalnego odsłonięcia nazwy ulicy, dzielili się ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Dziękujemy Wam za to, że jesteśmy tymi, którymi jesteśmy” – możemy przeczytać na oficjalnym profilu grupy w serwisie Instagram.

Zobacz więcej w kategorii: Muzyka rap/r&b

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Bonus RPK, ReTo i Czerwin TWM wspólnie w numerze „Niepokój”

Ciemna Strefa zaprezentowała najnowszy singiel i klip Bonusa