14.2 C
Warszawa
środa 4 października • 2023
Strona głównaROZRYWKAWIELKIE TARGI WIELKANOCNE JUŻ W TEN WEEKEND!

WIELKIE TARGI WIELKANOCNE JUŻ W TEN WEEKEND!

Już 2 kwietnia Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Wielkie Targi Wielkanocne w nowej odsłonie. Tegoroczna edycja odbędzie się z większym niż poprzednie rozmachem. Po raz pierwszy na Targach pojawią się stoiska z etnodizajnem, a w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski.

Tradycyjnie swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy. Na stoiskach znajdą się m.in. pisanki, palmy, obrusy, koszyczki, wycinanki, a także biżuteria oraz ceramika. Będzie można obejrzeć unikalne archiwalne filmy oraz występ zespołu Rozśpiewania Warszawskie i posłuchać gawędy etnograficznej. Organizatorzy zaplanowali także m.in. pokaz dekoracji stołu polskiego oraz malowania pisanek, warsztaty kulinarne oraz rodzinne zajęcia o zwyczajach wielkanocnych.Targi to także jedna z nielicznych okazji, żeby obejrzeć twórców ludowych przy pracy.

Wielkie Targi Wielkanocne organizowane są przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie od ponad 30 lat. Co roku gromadzą gości z całego kraju i różnych regionów Europy.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie –to najstarsze w Polsce i jedno z największych muzeów etnograficznych w Europie. Posiada bogaty zbiór obiektów etnograficznych i archiwaliów (ok. 80 000 muzealiów). Jest miejscem spotkań miłośników sztuki i ważnym punktem na kulturalnej mapie Warszawy.

 Wielkie Targi Wielkanocne – 2 kwietnia, godz. 10:00-18:00 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

Bilety: 10 zł (dorośli), 6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia), bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze