21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaROZRYWKAWIELKA PODRÓŻ BOMBAY SAPPHIRE W FORCIE MOKOTÓW

WIELKA PODRÓŻ BOMBAY SAPPHIRE W FORCIE MOKOTÓW

W historycznym Forcie Mokotów w środę 22 marca odbyło się niezwykłe wydarzenie artystyczne. W przestrzeni, zaaranżowanej na stylowy, brytyjski dworzec kolejowy, pojawił siętajemniczy pociąg, który zabrał licznie zgromadzonych gości,wpodróż do najdalszychzakątkówświata. Podróż pełną smaków i doznań. Wielką Podróż do świataginu Bombay Sapphire.

Wmagiczny marcowy wieczór hala Fortu Mokotów zamieniła się w niezwykły dworzec kolejowy, na środku którego stanął pociąg, inspirowany słynnym Orient Expressem.To właśnie nim, zaproszeni na wydarzenie goście, przedstawiciele świata sztuki, filmu i mediów, m.in.: Weronika Rosati, Agnieszka Więdłocha, Karolina Szostak czyMacademian Girl, udali się wpodróż do świata wyjątkowych składników, które tworzą unikatowy smak Bombay Sapphire.

Za pomocą niezwykłych obrazów, ekskluzywnych potraw i wykwintnych drinków, pasażerowie przeniesieni zostali do świata Ivano Tonuttiego – destylarza, który wraz ze swoim zespołemod ponad dekady odpowiada za smak i jakość komponentów używanych do tworzeniaBombay Sapphire.Kombinacja staranie wybranych 10 składników, wśród których znajdziemy aromatyczne zioła i przyprawy, to ponadczasowa receptura, która sprawia, że degustacja Ginu Bombay Sapphire przywodzi na myśl najdalsze zakątki globu.

Marynowanyw jałowcu łosoś i piersi przepiórki sous vide z jałowcem – w ten sposób gościom wieczoru zaprezentowany zostałpierwszyskładnik, który określa każdy gin i stanowi serce BombaySapphire. To dzięki jałowcowi w procesie destylacji uzyskiwany jest wytrawny, wonny i ziołowy aromat.Dodatek skórki soczystej cytryny, podanypodróżnikom w formie wykwintnego musu,podkreśla smak pozostałychskładników ginu.Delikatny aromat chińskiego cynamonu, którym goście mogli rozkoszować się w wysublimowanych roladkach z ciasta francuskiego,przywołuje aromatydalekiego wschodu.Świeżo mielony korzeńlukrecji, z którego w trakcie wieczornego wydarzenia przyrządzono aromatyczny napar,nadaje głęboki, ciepły isłodki smak Bombay Sapphire.Olej tłoczony ze zbieranych latem hiszpańskich migdałów,którystanowił również dodatek do musu podanego uczestniczącym w Wielkiej Podróży gościom, to integralna część jedwabiście gładkiego smaku BombaySapphire. Egzotyczne nuty zapewnia aframon, którego aromat jest mocnopieprzowy i wyrazisty. Odrobina korzenia angelici, która jest często używana w perfumach, dodaje ginowi dystyngowanego, lekko ziemistego smaku. Imbirowy posmak podkreśla kolendra.

Natomiast suszony korzeń irysa, który przed destylacją jest mielony na drobny pył, wprowadza nuty kwiatowe, podbijane przed pieprz kubeba, dostarczający długo pozostający na języku,wytrawny smak.Wszystkie składniki łączą się w jedno, tworząc unikatowy smak ginu Bombay Sapphire.

Swój wyjątkowy charakter Bombay Sapphire zawdzięcza metodzie produkcji, w której wszystkie 10 komponentów poddawanych jest procesowi infuzji parowej. Receptura, na bazie której destylowany jestBombaySapphire, powstała w 1761 r. Sama nazwa ginu również nawiązuje do ery wiktoriańskiej, w trakcie której, żołnierze brytyjscy stacjonujący w Indiach mieszali gin z chininą, tworząc w ten sposób podwaliny pod jeden z najpopularniejszych drinków na świecie: gin z tonikiem.

Wywiad z Macademian Girl, która pojawiła się na imprezie:

Bombay Sapphire należy do najwyższej kategorii ginów – London Dry Gin, a o jego doskonałości i walorach smakowych świadczy również fakt, że butelkę przyozdabia wizerunek Królowej Wiktorii – symbolu, który przyznawany jest wyłącznie produktom najwyższej jakości.

Wielka Podróż Bombay Sapphire dopiero się zaczyna – śledźcie drogę szafirowej butelki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy:

[Best_Wordpress_Gallery id=”192″ gal_title=”20170325120000″]

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze