25 lutego w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbył się Wenecki Bal Maskowy, który na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych na nim gości. Organizatorką i inicjatorką Balu była Isabella Anders, Prezes Fundacji Isabella Anders & Burlington Schools, która oficjalnie otworzyła bal swoim przemówieniem.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną a tu gościem Specjalnym Balu był Gabriele di Toma światowej klasy dyrygent, kompozytor, pianista, do niedawna profesor w Konserwatorium Muzycznym C. Pollini w Padwie, a także założyciel Orkiestry Kameralnej I Giovani Virtuosi a potem Nowej Orkiestry Symfonicznej.

Maestro di Toma wykonał dwa utwory skomponowane przez siebie specjalnie na ten wyjątkowy wieczór. Gabriele di Toma akompaniował również Iwonie Tober, sopranistce, absolwentce Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zdzisławy Donat oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego w klasie śpiewu prof. Haliny Mickiewiczówny.

Repertuar dwóch kameralnych koncertów w wykonaniu Gabriele di Toma i Iwony Tober:

  1. Puccini from Gianni Schicchi „o mio babbino caro” (Soprano)
  2. Puccini from La Bohème „Valzer of Musetta” (Soprano)
  3. Offenbach Aria from La Périchole (Soprano)
  4. Di Toma „Il Canto del Cuore” (Piano)
  5. Di Toma „Valzer – Fantasy” (Piano)
  6. Chopin Polonaise (héroique) in A-flat major op.53 (Piano)

Po występie artysty zgromadzeni goście zasiedli przy stołach by skosztować Wykwintnych potraw przygotowanych przez szefa kuchni restauracji Amber Room. Podczas gdy goście siedzieli przy stołach Marco Bocchino śpiewał włoskie piosenki.

Tego wieczoru odbyły się również aukcje dzieł sztuki, unikatowej biżuterii, luksusowych przedmiotów oraz sukni Laurelle. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na ufundowanie dzieciom z najuboższych rodzin w Polsce kursów języka angielskiego prowadzonych przez Burlington Schools w Londynie, Toronto, Vancouver, Nowym Jorku i Miami. Podczas Balu odbyło się losowane wyjątkowych nagród – dwóch romantycznych weekendów we Włoszech, ufundowanych przez Luxury Travel i Isabellę Anders. Wieczór poprowadziła znana prezenterka telewizyjna – Zofia Czernicka a Patronat nad Weneckim Balem Maskowym objął Klub Polskiej Rady Biznesu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Balu gdzie m.in. udało nam się przeprowadzić wywiad z Gabriele di Toma:

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z Balu:

Fot. Daniel Zadrożny
« z 29 »

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Mali pacjenci oddziałów onkologicznych wyszli na wybieg w towarzystwie m.in. takich gwiazd jak Szymon Majewski czy Beata Tadla

14 października 2019 roku, w Hulakula Rozrywkowe Centrum