-1.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaBIZNESWektory 2022 rozdane! Wołodymyr Zełeński Laureatem Super Wektora!

Wektory 2022 rozdane! Wołodymyr Zełeński Laureatem Super Wektora!

To był wyjątkowy i pełen emocji wieczór. Uroczysta Gala Pracodawców RP – #Wektory2022. Po raz dwudziesty pierwszy przyznaliśmy prestiżowe statuetki – Wektory. To wyróżnienia dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce. W trakcie Gali przyznano też #Wektora Serca 2022 oraz #Super Wektora 2022. Za niezłomną postawę, odwagę i postępowanie godne naśladowania w tych najtrudniejszych czasach dla Ukrainy oraz całego narodu ukraińskiego Super Wektorem 2022 uhonorowano Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Ołeksandrowycza Zełeńskiego.

Wołodymyr Zełenski w specjalnie nagranym przemówieniu dla Pracodawców RP mówił: Dziękujemy za docenienie naszej walki o wolność i niepodległość – o NASZĄ i WASZĄ wolność i niepodległość! Wyjątkowe podziękowanie dla wszystkich, którzy pracują na rzecz życia naszych narodów. Dla tych, którzy dbają nie tylko o siebie, ale także pomagają innym, dla szukających rozwiązań i wdrażających pomysły, dla wielu polskich pracodawców, wielu polskich
biznesmenów, którzy stali się obrońcami wolności. Dla wielu na tej sali, których serce jest WIELKIE jak serce Polski!
Super Wektora 2022 w imieniu Prezydenta Ukrainy odebrał Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.
Podczas gali Wektory 2022 poznaliśmy też siedmiu laureatów, których działania w 2022 roku wniosły szczególną jakość w przedsiębiorczość w Polsce.

WEKTOR 2022
1. ARTUR CZEPCZYŃSKI – Za działalność biznesową i osobiste finansowe zaangażowanie stawiające na pierwszym miejscu dobro człowieka, jego rozwój i edukację od najmłodszych lat. (Czepczyński Family Foundation)

2. PROF. MATEUSZ HOŁDA (Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum) – Za ponadprzeciętne dokonania w świecie nauki i wyznaczenie własnej ścieżki rozwoju, za bycie najmłodszym w historii Polski naukowcem z tytułem profesora.

3. MICHAŁ MIERZEJEWSKI (Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie) – Za wdrażanie technologicznych innowacji, mających na celu pozytywną zmianę społecznych trendów i stworzenie Polski bez dymu papierosowego.

4. MARIAN OWERKO (Prezes Zarządu FoodWell Sp. z o.o.) – Za nowe ścieżki rozwoju dla pracowników i całego przedsiębiorstwa oraz za osobisty wkład w popularyzację zdrowego żywienia, połączenie innowacji i ekologii z wieloletnią tradycją firmy oraz branży spożywczej.

5. MSD POLSKA – Za intensywne działania badawczo-rozwojowe nieustannie wspierające system ochrony zdrowia w Polsce. Statuetkę w imieniu firmy odebrał Prezes Zarządu Pan Dimitri Gitas.

6. POLREGIO – Za tworzenie rozbudowanej sieci połączeń kolejowych i umożliwienie sprawnego dotarcia wszędzie tam, gdzie jest potrzeba.  Statuetkę w imieniu firmy odebrał Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Pan Artur Martyniuk.

7. VELUX POLSKA – Za wyznaczanie najwyższych standardów w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz za tworzenie użytecznych, nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Prezes Zarządu Pan Jacek Siwiński.

 

WEKTOR SERCA 2022
Po ataku Rosji na Ukrainę rozpoczęliśmy wspólną akcję polskiego biznesu mającą pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Pomoc była ogromna – zarówno rzeczowa, finansowa, jak i logistyczna i prawna. Postanowiliśmy więc uhonorować przedsiębiorców, których wkład był ogromny. Do tej pory nagrody – Wektory Serca – przyznaliśmy już 20 osobom, które w sposób szczególny zaangażowały się w akcję zainicjowaną przez Pracodawców RP. Podczas Gali Wektory 2022 statuetkę otrzymał:
JACEK FURMAN (Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o.) – Za stworzenie przestrzeni, w której ponad podziałami zwyciężyło serce oddane naszym Przyjaciołom Ukrainy.

Podczas tegorocznej 21 Gali Wektorów 2022 na scenie oprócz laureatów pojawiła się czołówka artystów polskiej estrady muzycznej, którzy zagrali swoje ponadczasowe przeboje. Wystąpili: Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Hyży, Patrycja
Markowska, Grzegorz Markowski i Andrzej Krzywy.

Galę prowadzili Katarzyna Zdanowicz (Polsat, Polsat News) oraz Rafał Baniak – Prezes Pracodawców RP.

Partnerem Strategicznym był PKN Orlen S.A.
Partnerzy Platynowi: Huawei, InPost
Partnerzy Srebrni: ADN, Medicover, Personnel Service, Grupa Eurocash, Soonly Finance Unlimited, Strabag, Mercedes-Benz,

Partner Medyczny: Medicover

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze