18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaMUZYKAVIRALOWY KRÓL: BAZZI. KIM JEST I CZEMU ZAWDZIĘCZA SWÓJ SUKCES?

VIRALOWY KRÓL: BAZZI. KIM JEST I CZEMU ZAWDZIĘCZA SWÓJ SUKCES?

Bazzi to 20-letni wokalista, który szturmem podbił światowe listy przebojów hitem „Mine”. Kim jest ten tajemniczy chłopak i jak udało mu się w tak krótkim czasie osiągnąć spektakularny sukces?

Bazzi rozpoczął swoją karierę idąc w ślady takich gwiazd jak Justin Bieber czy Charlie Puth poprzez wrzucanie coverów znanych utworów do sieci. Bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych użytkowników serwisu Vine (aplikacji do wrzucania krótkich, humorystycznych filmików). Z czasem Bazzi zaczął prezentować swoje autorskie utwory. Największą popularność zyskał „Mine”, dzięki memowi z fragmentem piosenki. Bardzo szybko zawładnął viralowymi listami przebojów, co przełożyło się na późniejsze sukcesy w digitalu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZJRx3fyIPi0

Kochają go Taylor Swift i Camila Cabello

Wśród fanów Bazzi’ego znajdziemy wiele sławnych osób, w tym m. in. Taylor Swift, która umieściła kawałek „Mine” na pierwszym miejscu swojej playlisty na Spotify. Do rzeszy fanek dołączyła także Camilla Cabello, wskazując Bazzi’ego jako wymarzonego artystę do duetu. W Polsce zauważyli go m. in. Karol Paciorek (YouTuber) oraz najpopularniejsi użytkownicy aplikacji Musical.ly.

50 twarzy Bazzi’ego

Jak się okazało, tegoroczne walentynki nie należały do nowej serii „50 twarzy Greya”, ale właśnie do Bazzi’ego. Utwór „Mine” w jeden dzień stał się międzynarodowym hitem!  Uplasował się w TOP 5 najczęściej odtwarzanych utworów w serwisach streamingowych zarówno w Polsce jak i na świecie. Wskoczył także na TOP 10 najchętniej odkrywanych numerów na polskim Shazamie. Do tej pory utworu odsłuchano ponad 100 milionów razy, a klip ma już ponad 15 milionów wyświetleń.

So far so good…

To jednak nie koniec sukcesów 20-latka. Utwór „Mine” znajduje się obecnie na 18 miejscu zestawienia Billboard HOT 100 wyprzedzając m. in. Camillę Cabello i Justina Timberlake’a. Jednocześnie muzyk publikuje nowe kawałki, które z miejsca trafiają na viralowe listy przebojów (m. in. „Gone” i „Why”). Bazzi to świadomy, młody artysta wyznaczający nowe trendy. Dwie minuty i czternaście sekund (długość utworu „Mine”). Zaledwie tyle wystarczyło, aby podbić serca internautów.

Zobacz teledysk Bazzi – Mine:

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze