Niezwykłą opowieść o wiceprezydencie USA Dicku Cheneyu – „Vice”, na polskich ekranach oglądać będziemy od 11 stycznia 2019 roku. Film zdobył 6 grudnia aż sześć nominacji do Złotych Globów, czyli nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej.

„Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical, a nominacje indywidualne dla twórców przypadły: Adamowi McKay w dwóch kategoriach, za reżyserię i za scenariusz, Christianowi Bale’owi za rolę Dicka Cheneya (Aktor w komedii lub musicalu), Amy Adams za rolę jego żony (Aktorka drugoplanowa) i wreszcie Samowi Rockwellowi (Aktor drugoplanowy), za wybitny występ w roli George’a W. Busha.

Zobacz również: Whitney – artystka wszech czasów i jej tajemnica. Nieznana historia legendarnej gwiazdy w kinach od 6 lipca

„Vice” w reżyserii Adama McKay (zdobywcy Oscarów za „Big Short”) to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Zobacz zwiastun filmu „Vice”:

„Vice” będzie można oglądać w kinach od 11 stycznia 2019 roku!

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

2 Komentarze

  1. Mazowiecki_Tadek

    W Polsce takie filmy by nie przeszły, wyobraźcie sobie jakby nakręcili coś takiego czy to o Tusku czy Kaczyńskim, to jakie by były hejty i bojkoty kin ich przeciwników

    1. Bo POlacy to debile skończone

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Bartosz Konopka laureatem Nagrody im. Wojciecha Jerzego Hasa za „Krew Boga”. Film od piątku w kinach

Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa