16.7 C
Warszawa
czwartek 23 maja • 2024
Strona głównaFILMVice z sześcioma nominacjami do Złotych Globów! Znamy datę polskiej premiery

Vice z sześcioma nominacjami do Złotych Globów! Znamy datę polskiej premiery

Niezwykłą opowieść o wiceprezydencie USA Dicku Cheneyu – „Vice”, na polskich ekranach oglądać będziemy od 11 stycznia 2019 roku. Film zdobył 6 grudnia aż sześć nominacji do Złotych Globów, czyli nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej.

„Vice” nominowano w kategorii Film komediowy lub musical, a nominacje indywidualne dla twórców przypadły: Adamowi McKay w dwóch kategoriach, za reżyserię i za scenariusz, Christianowi Bale’owi za rolę Dicka Cheneya (Aktor w komedii lub musicalu), Amy Adams za rolę jego żony (Aktorka drugoplanowa) i wreszcie Samowi Rockwellowi (Aktor drugoplanowy), za wybitny występ w roli George’a W. Busha.

Zobacz również: Whitney – artystka wszech czasów i jej tajemnica. Nieznana historia legendarnej gwiazdy w kinach od 6 lipca

„Vice” w reżyserii Adama McKay (zdobywcy Oscarów za „Big Short”) to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

Zobacz zwiastun filmu „Vice”:

„Vice” będzie można oglądać w kinach od 11 stycznia 2019 roku!

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

Zobacz również

2 KOMENTARZE

  1. W Polsce takie filmy by nie przeszły, wyobraźcie sobie jakby nakręcili coś takiego czy to o Tusku czy Kaczyńskim, to jakie by były hejty i bojkoty kin ich przeciwników

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze