Joanna Jędrzejczyk (15-3) po wyniszczającym boju przegrywa z Valentiną Shevchenko (16-3) na gali UFC 231 w Toronto.

Jędrzejczyk na tej pojedynek zmieniła kategorię wagową ze słomkowej na muszą. Walka z Valentiną odbyła się o mistrzowski pas tej kategorii, który wcześniej należał do Nicco Montano. Jednak ta zawodniczka została pozbawiona tytułu ze względu na problemy ze zrobieniem wagi.

Zobacz również: Konferencja prasowa przed UFC 232: Jon Jones vs Alexander Gustafsson 2. Zobacz na żywo!

Joanna przez wszystkie 5 rund dotrzymywała kroku mocniej bijącej Shevchenko, widać było lekką przewagę zawodniczki pochodzącej z Kirgistanu. Polka starała się zaskoczyć rywalkę, lecz Shevchenko była cały czas krok przed nią. Już w pierwszej rundzie Jędrzejczyk otrzymała potężnego front-kicka. Shevchenko przez całą walkę starała się sprowadzić Polkę do parteru, gdzie widać było wyraźnie jej przewagę. Tak naprawdę Jędrzejczyk nie zagroziła ani razu Valentinie, więc musiała pogodzić się z werdyktem sędziów i przegraną.

Valentina Shevchenko to wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu i boksie tajskim, w przeszłości mierzyła się już z Joanną Jędrzejczyk trzykrotnie i wszystkie pojedynki wygrała. Ta walka była ich pierwszą w federacji UFC.

Najlepszy moment walki w wykonaniu Joanny Jędrzejczyk:

Joannę Jędrzejczyk znów czeka teraz mozolna wspinaczka na sam szczyt, ponieważ było to jej 3 porażka w ostatnich 4 walkach. My jednak mamy nadzieję, że uda się jej jeszcze sięgnąć po mistrzowski pas w nowej kategorii wagowej.

Zobacz więcej w kategorii: Sporty walki

3 Komentarze

  1. Haha za dużo pajacowania w ostatnim czasie to ma

    1. Jakiego pajacowania debilu? Chyba nawet nie oglądałeś konferencji przed walką, to byś wiedział, że Joasia w ogóle się nie napinała

  2. Widać było, że jest za cienka na nią, porwała się z motyką na słońce

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Lil Masti pokonała Martę Linkiewicz na gali FAME MMA 4!

Aniela Bogusz, czyli Lil Masti, zwyciężyła przez techniczny