21.3 C
Warszawa
piątek 14 czerwca • 2024
Strona głównaGRYZa tydzień startuje East Games United 2019!

Za tydzień startuje East Games United 2019!

East Games United 2019 zbliża się wielkimi krokami. W dniach 25-26 maja 2019 roku odbędzie się kolejna edycja białostockiej imprezy dla fanów gamingu i e-sportu. Poprzednia przyciągnęła 6 000 odwiedzających, a we wszystkich turniejach, głównych i kwalifikacyjnych, udział wzięło prawie 1 200 zawodników. Organizatorzy liczą, że w tym roku uda się pobić ten wynik. Czas wyłonić nowych mistrzów East Games United!

Zacięta e-sportowa rywalizacja

Jak co roku, główną atrakcją East Games United są turnieje e-sportowe. Podczas majowej imprezy będziemy mogli śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA19, Hearthstone, Magic: The Gathering Arena, Quake Champions oraz Mortal Kombat 11. Co więcej, turniej Tekken 7, który również zostanie rozegrany w Białymstoku, jest częścią prestiżowego Tekken World Tour o randze DOJO. Zapisy do dwóch pierwszych gier zostały już zakończone, jednak do rywalizacji w pozostałe tytuły można się zgłosić na miejscu, przed samym startem zawodów.

Zobacz również: ZOTAC CUP prezentuje pierwszy turniej charytatywny rozgrywany na targach Computex

Dodatkowo, każdy uczestnik EGU 2019 może wziąć udział w miniturniejach 1-na-1 w CS:GO i LoL-a. Aktywności na scenie poprowadzi jedna z najpopularniejszych osobistości polskiej sceny e-sportowej – Maciej „Morgen” Żuchowski, a za ekscytujący komentarz kolejny już raz odpowiadać będą Łukasz „Prawus” Ganczewski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Fani e-sportowych zmagań mogą śledzić przebieg turniejów bezpośrednio w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku, która po raz kolejny jest gospodarzem imprezy, lub za pośrednictwem platformy Twitch.tv na kanale EGU.

egu2019
EGU 2018 – wręczenie nagród zwycięzcy turnieju Dragon Ball FighterZ / fot. mat. prasowy

Wiele atrakcyjnych nagród

Na najlepszych uczestników czekają liczne i cenne nagrody w postaci sprzętu komputerowego i gadżetów od sponsorów imprezy. Wśród partnerów wydarzenia znajdziemy wiele znanych marek specjalizujących się w produkcji sprzętu dla graczy, m.in.: Lioncast, SteelSeries, Pro-Gamer by Yumisu, Optimus czy LG. East Games United 2019, czyli największą imprezę gamingową w tej części kraju, wspiera także Miasto Białystok, Good Game Brewery, Games United eSports Pub, Helios, Krynka i Nord Auto, które dla zwycięzcy jednego z turniejów udostępni na weekend zatankowany do pełna samochód markiHyundai.

Zabawa przez cały weekend

East Games United to zawsze masa atrakcji dla wszystkich odwiedzających wydarzenie. Chętni skorzystają ze strefy Free2Play, w której znajdą się gamingowe komputery marki Optimus, konsole do gry i najnowsze tytuły tego roku, sprzęt VR oraz stanowiska do gier wyścigowych wyposażone w kontrolery Thrustmaster. Do dyspozycji odwiedzających będzie również dedykowana strefa w kinie Helios. Uczestnicy znajdą w niej takie atrakcje jak oldskulowe gry retro, gry muzyczno-ruchowe, cosplayerkę w stroju księżniczki Jasmine, a podczas seansów specjalnych,konkursy z nagrodami. Poza tym dostępne będą gry planszowe oraz cała strefa z grami bitewnymi. Organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w turnieju gry Neuroshimy HEX. East Games United będzie także doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną LO ZDZ w Sokółce, w którym od września startuje klasa o profilu e-sportowym.

Wstęp na East Games United 2019 jest bezpłatny. Regulaminy tegorocznych rozgrywek oraz szczegóły dotyczące poszczególnych turniejów można znaleźć na oficjalnej stronie EGU: http://gamesunited.net/

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze