18.5 C
Warszawa
sobota 18 maja • 2024
Strona głównaTECHNIKAGADŻETYNIE TRZEBA PROSIĆ SĄSIADA. AUTOMATYCZNA KONEWKA SAMA PODLEJE KWIATY

NIE TRZEBA PROSIĆ SĄSIADA. AUTOMATYCZNA KONEWKA SAMA PODLEJE KWIATY

Tydzień, dwa urlopu to dla naszych roślin ciężki czas. Bez regularnego podlewania mogą być w bardzo złej kondycji lub nawet nie przetrwać. Nie musimy też prosić rodziny, znajomych lub sąsiada o opiekę nad naszymi roślinami. Rozwiązaniem może być automatyczna konewka. Jak działa taki system?

– Nie każdy na balkonie i tarasie ma kran z ujęciem wody, natomiast są urządzenia, niewielkiej mocy pompki, które są wstanie pobierać wodę ze zbiornika i podczas naszego urlopu nawadniać  rośliny na tarasie. Podobną instalacje możemy zbudować w domu jest to instalacja tymczasowa. Skupiamy wtedy rośliny w jednym miejscu i budujemy instalacje, która będzie opiekowała się roślinami – mówi newsrm.tv Dariusz Kapron, ekspert Gardena.

Rośliny w będą nawadniane automatycznie zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem na wodę. Domowy w pełni automatyczny system nawadniania kropelkowego może nawodnić maks. 36 roślin doniczkowych. Wyposażony w pompę, która poprzez transformator z włącznikiem czasowym zostaje uruchomiona raz dziennie na 1 minutę i zasila rośliny wodą z pojemnika, w którym jest umieszczona. Poprzez sieć rozdzielników i przewodów nawadniających woda trafia tam, gdzie jest potrzebna. Aby uwzględnić różnice w zapotrzebowaniu na wodę różnych roślin, zastosowano tutaj 3 rozdzielniki o różnym wydatku wody, każdy z 12 wyjściami dla dokładnego jej dozowania – 15 ml, 30 ml i 60 ml na minutę.

– Instalacja przeznaczona do skrzynek balkonowych może być stałą instalacją, a nie tylko używaną podczas naszego urlopu. Mamy wtedy gwarancję bardzo regularnego nawadniania – wyjaśnia Dariusz Kapron. Jedyne co musimy kupić do automatycznej konewki to pojemnik na wodę.

Wypowiedź: Dariusz Kaproń, ekspert Gardena:

(źródło: Newsrm.tv)

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze