28.1 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaROZRYWKATRENING SNAJPERSKI VIP 2017 Z PIOTREM ZELTEM I PRZEMYSŁAWEM SALETĄ

TRENING SNAJPERSKI VIP 2017 Z PIOTREM ZELTEM I PRZEMYSŁAWEM SALETĄ

Snajperski trening VIP. To pierwszy z cyklu treningów dla gwiazd, które w marcu 2018 roku wezmą udział w pierwszym w Polsce Turnieju Snajperskim VIP. Jako pierwsi swoich sił próbowali Piotr Zelt i Przemek Saleta.

Trening odbywał się w dwóch pozycjach. Panowie strzelali z pozycji leżącej i siedzącej – snajperskiej. Ale zacznijmy od początku, czyli od instruktażu bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz zachowania się na strzelnicy: podstawowe hasła, obowiązujące nas na strzelnicy to „strzelnica gorąca” – po takiej komendzie można strzelać – oraz „przerwij strzelanie”. Porady dotyczące postawy strzeleckiej, ułożenia nóg, stabilizacji, przyrządów, zgranie oka do lunety, oddychania i pracy na języku spustowym. Teraz można zaczynać strzelanie.

Zanim ułożysz się na stanowisku strzeleckim sprawdzasz, które oko jest dominujące. Patrzysz na palec wystawiony centralnie przed twarzą i zamykasz najpierw jedno, później drugie oko. Jeżeli np. zamkniesz prawe oko i palec pozostaje w tym samym miejscu to masz silniejsze oko lewe i tym okiem powinieneś celować.

Team99 Longrange Precision na początek przygody z bronią snajperską zaproponował do strzelania, karabin kaliber 7,62 ( 308) i odległości 100m. Trening strzelania wygląda tak: po ustawieniu optyki oddajesz tzw. zimny strzał i zwykle trzy lub pięć strzałów do tarczy na 100m. W Polsce, sportowo można strzelać do 1500m. Cena jednego trzy godzinnego treningu strzelania to kilkaset złotych – w cenę wliczona jest opłata za strzelnicę, wypożyczenie karabinu, amunicja, opieka instruktora. Można wybrać się indywidualnie lub zorganizowaną grupą.

Szczegóły znajdziecie pod linkiem: https://www.facebook.com/pg/Team99LongRangePrecision

Jesteście ciekawi jak poszło Piotrowi i Przemkowi? …zobaczcie materiał:

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze