Niezwykłe wydarzenie kulinarne miało miejsce w miniony czwartek w warszawskiej restauracji Pink Lobster, która zaprosiła gości na smakowitą  podróż w czasie. Nie symbolicznie, ale dosłownie.  Na wytwornej kolacji, której nadano nazwę „Przez stulecia- kuchnia polska w pięciu smakach” podano 7 dań, każde przypisane do innej epoki, od XV. wieku poczynając, na XXI wieku kończąc.

Dla wielce zainteresowanych podajemy nazwy serwowanych dań: szczupak po polsku, perliczka w winie muszkatołowym, ślimaki z pietruszką i rodzynkami, chołodziec z botwiny, raków i cielęciny, jesiotr z rumianym sosem, filety z gołąbków à la Hambourg z homarem oraz deser różany. W tajniki historii kuchni polskiej wprowadzał prof. Jarosław Dumanowski, a danie degustowało wielu znanych polskich gwiazd: Anna Samusionek, Anna Powierza, Bogusław Linda, Magdalena Antosiewicz, Joanna Majstrak, Anna Popek, Wiganna Papina, Michał Witkowski, Julia Maciuszek, Paulina Janczak, Misheel Jargalsaikhan, Lidia Kopania, Karolina Nowakowska, aktualna Miss Warszawy, Agnieszka Kałuża, Joanna Racewicz, Laura Breszka czy Jasiek Kuroń z małżonką.

Zobacz także: Różowy homar i inne smaki. Gwiazdy w restauracji Pink Lobster!

Koncepcję wydarzenia przygotował Klub Szefów Kuchni, który zapowiedział kolejne pokazy polskiej tradycji kulinarnej w nowoczesnej odsłonie. Nie możemy się doczekać kolejnego smakowania.

Zobacz galerię zdjęć:

Agnieszka Kałuża / fot. mat. prasowy
« 1 z 18 »

Zobacz więcej w kategorii: Rozrywka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Sfora Franza Maurera opanowała kina!

Już niemal 800 tysięcy widzów obejrzało „Psy 3.