7.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKATakiej trasy polskiego artysty nie było jeszcze nigdy! „Bajkowa sanah” zrobiła to...

Takiej trasy polskiego artysty nie było jeszcze nigdy! „Bajkowa sanah” zrobiła to po raz pierwszy!

Za nami 3 pierwsze koncerty w ramach podwójnej trasy „Bajkowa sanah”, na którą składają się „Dansing” oraz „Poezyje i nie tylko”. Te 2 części różnią się od siebie wieloma elementami. Spaja je jednak wspólna bajkowa historia i artystka, która do tego świata pasuje jak ulał.

BAJKOWA SANAH: DANSING

sanah, jako pierwszy polski artysta w historii, podczas swoich DANSING’owych koncertów, używa wyjątkowych elementów świetlnych. Mowa o świecących opaskach, które każdy z kilkunastu tysięcy widzów dostaje na wejściu. Już sam widok migoczącej w rytm muzyki areny robi naprawdę ogromne wrażenie!
A jeżeli dodać do tego 10-osobową sekcję dętą (na którą składają się 3 saksofony, 3 trąbki oraz 4 puzony); towarzyszący artystce zespół i chórzystki; wyjątkowe wizualizacje odpowiadające temu, co dzieje się na scenie; ręcznie wykonaną scenografię; mieniące się w świetle reflektorów confetti oraz, oczywiście, samą sanah, która podczas jednego z utworów buja się nad głowami widzów, otrzymujemy nie tylko „zwykły” koncert, ale cały spektakl muzyczno-świetlny, który – dosłownie – zapiera dech w piersiach.

fot: Magic Records

Kto już miał okazję wybrać się na „Dansing”, zauważył pewnie też, że cała scena wyłożona jest… trawą, a muzycy, najwyraźniej wzięli przykład z samej sanah, bo wszyscy, jak jeden mąż, występują na boso! Ale może to i dobrze, bo do tak energetycznej muzyki, zdecydowanie łatwiej skacze się bez butów!
Jest jeszcze jeden sekret, o którym być może nie możemy mówić, ale umówmy się, że to, co teraz Wam zdradzimy, zostanie między nami.Na wybranych koncertach, gościnnie, z sanah występuje Kasia Łaska, której „Mam tę moc!”, idealnie wpisuje się w bajkowy klimat koncertu i powoduje, że wzruszenie sięga zenitu. A to jeszcze nie koniec gości specjalnych, ale więcej już zdradzić na pewno nie możemy – szykujcie się na niespodziankę!

fot: Magic Records
fot: Magic Records

BAJKOWA SANAH: POEZYJE I NIE TYLKO

„Poezyje i nie tylko” to intymne, bo odbywające się w zdecydowanie mniejszych obiektach, spotkanie z bajkową sanah. Artystce i jej zespołowi towarzyszy kwartet smyczkowy, harfistka, klarnecista i oboista, a to, już na wstępie, wskazuje na bardziej liryczny charakter koncertów.
Specjalnie na tę okazję, stworzona została ręcznie wykonana i malowana scenografia teatralna (!), która powstawała na wiele tygodni przed początkiem trasy. Dzięki niej, artystka, która wciela się niejako w rolę księżniczki, podróżuje po znanych publiczności bajkach, w poszukiwaniu księcia, który ją wybawi. To, że „Poezyje i nie tylko” nie są w swojej formie tak energetyczne jak „Dansing”, nie oznacza zdecydowanie jednak, że podczas tej trasy brakuje elementów wywołujących szeroki uśmiech na twarzy.

fot: Magic Records
fot: Magic Records

Obie trasy to momenty radości, ale i wzruszeń, podczas których przydadzą się chusteczki; elementy oczekiwane przez wszystkich, ale i te zaskakujące najbardziej wiernych fanów; przeboje znane i kochane, ale też przedpremierowe utwory.
Jedno jest pewne: na którąkolwiek z tras się nie wybierzecie, bajkowa sanah zadba o to, żeby było magicznie i, jak na bajkę przystało, ze wzruszającym i szczęśliwym zakończeniem.

Materiał prasowy: Magic Records

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze