Arka Gdynia z Superpucharem! Aktualny mistrz Polski Legia Warszawa przegrywa na swoim stadionie z gdyńskim klubem. Bohaterem Arki został Pavels Steinbors, który w serii rzutów karnych obronił dwa bardzo słabe strzały: Thibaulta Moulina i Michała Kopczyńskiego.

Spotkanie toczyło się w iście wakacyjnej atmosferze. Początek meczu należał do Legii, która praktycznie nie pozbywała się piłki i potrafiła nawet odebrać ją na połowie przeciwnika. Mimo, że warszawski klub wyszedł na to spotkanie w trochę eksperymentalnym składzie to strzelenie przez nich bramki wydawało się kwestią czasu. Lecz kibice srogo się zawiedli gdy w 20 minucie do własnej bramki nieoczekiwanie piłkę skierował Michał Pazdan. Piłkarze i kibice Arki długo nie cieszyli się takim wynikiem, bo już w 27 minucie do remisu doprowadził Thibault Moulin strzelając gola zewnętrzną częścią stopy.

Zobacz także: La Liga Legends – Polish Legends 2:0. Byłe gwiazdy reprezentacji Polski pokonane

Jeszcze w pierwszej połowie Legia miała drugą dogodną sytuację do strzelenia bramki, lecz jej nie wykorzystała. W drugiej połowie ani Legia, ani Arka nie potrafiły zagrozić bramce rywali. Mimo, że przewaga warszawiaków była widoczna to nic z tego nie wynikało.

W regulaminowym czasie gry na tablicy wyników było 1:1. W rzutach karnych lepsza okazała się Arka, swoje sytuacje do strzelenia gola dla Legii zmarnowali Thibault Moulin i Michał Kopczyński.

Legia Warszawa – Arka Gdynia 1:1 (1:1), 3-4 k.

Moulin ’27                      Pazdan ’20 – samobój

Skład Legii: Malarz – Jędrzejczyk (90. Żyro), Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin – Guilherme, Hamalainen (67. Sanogo), Nagy (64. Szymański) – Niezgoda (57. Szwoch)

Skład Arki: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Kakoko, Marciniak (77. Nalepa) – Da Silva (63. Sołdecki), Piesio (84. Socha), Kun (90. Żebrakowski) – Siemaszko (67. Jurado)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Robert Lewandowski ambasadorem mistrzostw Europy w ampfutbolu! Wideo ogłaszające promuje UEFA i ŁNP!

Pozostał niespełna rok do Mistrzostw Europy Amp Futbol