25.6 C
Warszawa
piątek 24 maja • 2024
Strona głównaSPORTPIŁKA NOŻNAStowarzyszenie Amp Futbol Polska z nagrodą UEFA Foundation!

Stowarzyszenie Amp Futbol Polska z nagrodą UEFA Foundation!

Stowarzyszenie Amp Futbol Polska otrzymało prestiżową nagrodę UEFA Foundation for Children Award 2018. Europejska federacja piłkarska doceniła zasługi stowarzyszenia dla rozwoju piłki nożnej osób niepełnosprawnych. – To dla nas wielka radość. Nagroda da nam możliwość rozwoju naszych kolejnych projektów – mówi prezes stowarzyszenia Mateusz Widłak.

UEFA Foundation for Children Award to nagroda przyznawana corocznie 20 organizacjom pozarządowym z terenu Europy, które działają w futbolu głównie na rzecz dzieci. W tym roku Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił do tego wyróżnienia właśnie Stowarzyszenie Amp Futbol Polska, a UEFA postanowiła nagrodzić właśnie tę organizację.

Zobacz także: Piłkarscy wojownicy na Amp Futbol Cup 2018. Kibicuj niepokonanym!

– To dla nas bardzo duże, pozytywne zaskoczenie. Cieszymy się niezmiernie, że to, co od kilku lat robimy dla rozwoju piłki nożnej niepełnosprawnych jest zauważane nie tylko w Polsce, ale i Europie – mówi Mateusz Widłak. – Ze Stowarzyszeniem Amp Futbol Polska współpracujemy od pewnego czasu. Z chęcią wspieramy inicjatywy, które mogą pomóc rozwijać ten sport – przyznał Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki.

Stowarzyszenie Amp Futbol Polska od ośmiu lat rozwija futbol właśnie w tym sektorze. W jego ramach działa reprezentacja Polski, która sięgnęła po medal mistrzostw Europy, a w październiku wyruszy do Meksyku na mundial, a także Amp Futbol Ekstraklasa – polska liga piłkarzy po amputacjach (występował w niej między innymi niemiecki zespół Anpfiff Hoffenheim). Od pewnego czasu stowarzyszenie kładzie duży nacisk na rozwój tego sportu także wśród dzieci. – Prowadzimy zgrupowania Junior Amp Futbol, czyli ogólnopolskie obozy dla dzieci i młodzieży po amputacjach i z wadami kończyn. To nowy program, który dzięki nagrodzie UEFA Foundation będzie mógł być realizowany w jeszcze szerszym zakresie i na wyższym poziomie. Junior Amp Futbol to odbywające się co dwa miesiące i całkowicie darmowe dla uczestników zgrupowania. Kolejne już w połowie września, na które zapraszamy chętnych z całej Polski. – informuje prezes stowarzyszenia.

Oprócz tego projektu, od ponad dwóch lat w Warszawie działa Akademia Amp Futbol Varsovia – pierwsza w Polsce szkółka piłkarska dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, która prowadzi regularne i darmowe treningi oraz obozy. Warszawska Akademia to pierwszy krok do tego, by w kolejnych miastach powstały podobne ośrodki.

– Cały czas chcemy się rozwijać. Wciąż szukamy środków, dlatego wyróżnienie z UEFA jest dla nas tak ważne. Na razie działamy siłą pasjonatów, trenerów, a także zawodników reprezentacji, którzy rozpowszechniają wiedzę o ampfutbolu w swoich regionach. Mamy sporo zgłoszeń z różnych miast i liczymy, że wkrótce powstanie większa struktura takich akademii – dodaje Mateusz Widłak. – Chciałbym przy tym podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju naszych działań. Otrzymujemy wiele wsparcia i to, że nasze starania docenił Polski Związek Piłki Nożnej oraz UEFA, jest zasługą właśnie tych ludzi – zakończył prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska.

Pełna lista nagrodzonych organizacji: https://uefafoundation.org/news/winners-of-2018-uefa-foundation-for-children-awards-announced/

Zobacz więcej w kategorii: Piłka nożna

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze