12.5 C
Warszawa
czwartek 1 czerwca • 2023
Strona głównaSPORTINNE SPORTYRozdano medale Orlen XXIV Mistrzostw Polski Oldboyów 2019

Rozdano medale Orlen XXIV Mistrzostw Polski Oldboyów 2019

Do Kędzierzyna-Koźla przyjechało 539 graczy z 49 drużyn z całej Polski. Po raz pierwszy w historii rywalizowano aż w siedmiu kategoriach wiekowych. W Hali Azoty można było zobaczyć w akcji wiele gwiazd sprzed lat, w tym mistrza świata Pawła Zagumnego, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki.

Przez trzy dni w mieście gospodarzu mistrzostw – Kędzierzynie-Koźlu rozegrano w sumie 89 meczów, w siedmiu kategoriach wiekowych. Mecze odbywały się w Hali Azoty, w której na co dzień gra i trenuje ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – mistrzowie Polski z PlusLigi. W każdej kategorii wiekowej można było spotkać dawne gwiazdy lig zawodowych, reprezentacji Polski, medalistów największych światowych imprez siatkarskich.

– Czuję się bardzo dobrze – powiedział po wygranym finale Paweł Zagumny, prezes PLS SA, mistrz Polski w kategorii +35 z Volley Club Warszawa. – Chłopaki znakomicie przygotowali się do turnieju, starałem się im nie przeszkadzać. Mieliśmy trochę szczęścia, bo turniej był mocno wyrównany a drużyny silne. Musieliśmy się mierzyć z kilkoma utytułowanymi graczami, dlatego jestem zadowolony z wygranej, mam nadzieję że drużyna także – podkreśla mistrz świata z 2014 roku i dodaje: – Dla tych, którzy skończyli profesjonalne granie taki turniej to frajda, zwłaszcza że można spotkać swoich kolegów z boiska, z innych drużyn i spędzić czas w ich towarzystwie. Dla tych jeszcze grających to z kolei okazja zobaczenia, z czym to się je. Obecny prezes Polskiej Ligi Siatkówki uzupełnia, że to był tylko krótki powrót na boisko. – Staram się trzymać z boku grania w siatkówkę, czasami tylko poodbijam z córką czy z chłopakami z Volley Club, raz na jakiś czas pojawię się na treningu. W Kędzierzynie wróciły dawne emocje meczowe, i przyznaję się, że myślałem że będzie gorzej z moją grą – podsumowuje z uśmiechem.

Zobacz również: Poznaliśmy triumfatorów i najlepszych graczy Orlen XXIII Mistrzostw Polski Oldboyów

W wielkim finale drużyna Zagumnego pokonała WrocNet Wrocław, w którym występował m.in. wicemistrz świata z 2006 roku i gracz Cerradu Czarnych Radom – Michał Ruciak. Obaj siatkarze debiutowali w ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów.

– Wrażenia są super, mamy drugie miejsce – mówi Ruciak. – Jest po co wracać w przyszłym roku, żeby może pograć trochę lepiej i wygrać. Gratulacje dla Pawła, wreszcie zasłużone mistrzostwo Polski – cieszy się libero z PlusLigi i chwali turniej w Kędzierzynie-Koźlu: – Był tutaj na miejscu cały zbiór graczy, którzy przez lata są związani z siatkówką. Można spotkać wiele gwiazd naszej historii, rywalizować z nimi. Nie ma tutaj lekkich meczów, każdy chce wygrać. Fajna przygoda i okazja na zamienienie choć paru słów z kumplami sprzed lat. To super idea. Zachęcam innych, by spróbowali, bo na mistrzostwach oldbojów można spotkać wielu wspaniałych ludzi.

Fot. PLS / mat. prasowy

Mistrzostwa Polski Oldboyów już po raz trzeci odbywały się w mieście aktualnych mistrzów Polski. – Dlaczego oldboje pokochali Kędzierzyn-Koźle? Bo to miasto chemii i siatkówki. Wydaje mi się, że panuje u nas fajna atmosfera. My się bardzo cieszymy, że do nas przyjeżdża kilkuset mężczyzn, którzy od rana do wieczora grają w siatkówkę – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla – Miasta Gospodarza ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów 2019.

Medaliści ORLEN XXIV Mistrzostw Polski Oldboyów 2019:

Powyżej 35 lat (rok urodzenia 1984 i starsi):

1. VOLLEY CLUB Warszawa
2. WrocNet Wrocław
3. Modeko Alu-project Polska

Powyżej 40 lat (rok urodzenia 1979 i starsi):

1. ZAKSA Kędzierzyn – Koźle
2. Pyrys Bud Kurpie Volleyball Ostrołęka
3. AMIGOS Szczecin

Powyżej 45 lat (rok urodzenia 1974 i starsi):

1. Pyrys Bud Kurpie Volleyball Ostrołęka
2. REST Rzeszów
3. WKS Wieluń

Powyżej 50 lat (rok urodzenia 1969 i starsi):

1. XXL Warszawa
2. JSW Jastrzębie Borynia
3. KAMAN VOLLEY Gdańsk

Powyżej 55 lat (rok urodzenia 1964 i starsi):

1. INTER MARINE MASTERS Gdynia-Kamieniec
2. SPORT PARTNER Nowy Sącz
3. OLD STARS Nałęczów

Powyżej 60 lat (rok urodzenia 1959 i starsi):

1. Stara Gwardia Wrocław
2. Progress Września
3. ASPROD Goleniów – Szczecin

Powyżej 65 lat (rok urodzenia 1954 i starsi):

1. Professional Warszawa
2. Zagłoba Przysucha
3. Old Boy Stary Sącz

Mistrzostwa już na stałe weszły do siatkarskiego kalendarza w naszym kraju. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Kolejny raz, dzięki fantastycznej współpracy z władzami samorządowymi Kędzierzyna-Koźla, najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia był niezapomnianą imprezą. Sponsorem mistrzostw jest firma ORLEN. Organizatorem Polska Liga Siatkówki SA, we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Zobacz więcej w kategorii: Inne sporty

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze