Za nami 14. edycja OKK! design, cyklu spotkań zrzeszających architektów, projektantów, dziennikarzy oraz najlepsze marki wnętrzarskie. Tym razem, tematem przewodnim była reAKCJA – na sytuację w branży, trendy i tendencje. Tradycyjnie, wydarzenie zgromadziło wielu pasjonatów dobrego wzornictwa, aranżacji, architektury i technologii.

Głównym motywem minionej edycji OKK! design była reakcja – na otoczenie, sytuację w branży oraz trendy. Wydarzenie poprowadziła pomysłodawczyni cyklu, właścicielka agencji OKK! PR – Olga Kisiel-Konopka. Spotkanie otworzyły wystąpienia gości specjalnych. Jako pierwsza głos zabrała Agnieszka Gołębiewska, reprezentująca firmę Anwis, która przedstawiła najnowsze tendencje w dekoracji okien. Kolejna prezentacja dotyczyła przenikania się dobrego wzornictwa i ekologii, w ten temat wprowadził wszystkich Jacek Kula z firmy Barlinek. Dzięki Kamilowi Maślance z BoConcept Warszawa, przenieśliśmy się natomiast do świata duńskiego designu.

Podobnie jak podczas 13. edycji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać inspirujących dyskusji. Tym razem, odbyły się aż trzy panele tematyczne, które poprowadziła redaktor naczelna magazynu “Czas na Wnętrze”, Anna Grużewska.

OKK Design 2018
Fot. Lidia Skuza

W pierwszym panelu reAKCJA Wnętrza, udział wzięli Agnieszka Kuratczyk z Tarnowski Division, Iza Gemzała, założycielka bloga i pracowni Prosty Plan oraz Grzegorz Goworek ze Studio. O. Na zaproszenie marki Everspace, sposoby na idealne biuro zaprezentował Marcin Kuder z firmy Profim. O tym, jak nowoczesne oświetlenie wpływa na wizerunek budynku opowiedzieli Radosław Zacheja i Jan Grzesik z Bright Lights. Z kolei Marta Siczek z firmy ArcInteriors doradziła, jak sprawić, by technologia w projekcie była elegancka i kusząca. Na OKK! design zagościł również twórca nowej identyfikacji wizualnej wydarzenia: Marcel Marczuk – założyciel Space Monkeys, który przedstawił rolę reakcji w komunikacji. Tę część spotkania poprowadziła założycielka bloga i pracowni Prosty Plan – Izabela Gemzała.

Zobacz również: 6. Mediations Biennale Poznań Virtual Garden

Następnie nadszedł czas na oczekiwany przez wszystkich panel reAKCJA Przestrzeń Publiczna, w którym uczestniczyli Magdalena Federowicz-Boule z Tremend, Radosław Zacheja – Prezes Zarządu firmy Bright Lights, Bogusz Parzyszek, założyciel Workplace Solutions oraz Piotr Gierałtowski z pracowni Gierałtowski & Partnerzy – Extract Design. Rozmowa skupiała się na tym, jak wyróżnić się na mapie miasta oraz wykorzystać w projekcie nowe technologie, takie jak fasada medialna czy iluminacja świetlna. Eksperci przyjrzeli się też obecnej sytuację na rynku. Dyskusja wzbudziła ogromne zainteresowanie.

OKK Design 2018
Fot. Lidia Skuza

Na OKK! design nie mogło zabraknąć także najbardziej znanego polskiego trendwatchera – Michała Mazura, założyciela bloga TrendNomad. Zbadał on reakcję widowni na zmiany w świecie nowych technologii. Część merytoryczną zamknął panel reAKCJA Design, w którym swoimi przemyśleniami podzielili się Jadwiga Husarska, założycielka Husarska – Design Studio, Anna Siedlecka i Radek Achramowicz z Puff-Buff, duet projektantów KABO&PYDO – Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo oraz Łukasz Bujanowski, reprezentujący firmę Avant.

Kolejna edycja OKK! design odbędzie się już w marcu 2019 roku.

Zobacz więcej w kategorii: Sztuka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Medytacje. Wernisaż wystawy Marcela Marczuka już 30 marca

„Gdzieś tam musi być przestrzeń na oddech…” napisał