-1.2 C
Warszawa
czwartek 30 listopada • 2023
Strona głównaFILMProceder - Jan Frycz w filmie na motywach biografii Tomasza Chady

Proceder – Jan Frycz w filmie na motywach biografii Tomasza Chady

Jeszcze widownia nie zdążyła się otrząsnąć po zaskoczeniu, jakie zgotował jej Jan Frycz brawurową rolą gangstera Dario w serialu „Ślepnąc od świateł”, a aktor już szykuje kolejną niespodziankę. Właśnie dołączył do obsady filmu „Proceder”, opartego na motywach biografii warszawskiego rapera Tomasza Chady, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w marcu tego roku.

– Bardzo wierzę w historie, które nie są wyssane z palca – to zawsze daje siłę filmowi – mówi Jan Frycz i zdradza, że nie zdawał sobie sprawy, jak wielkie emocje budzi w młodym pokoleniu pierwowzór bohatera filmu: – Zaskoczyła mnie reakcja mojego syna i to, z jak wielkim zainteresowaniem wśród jego rówieśników spotkał się ten temat. Mnie postać Tomasza Chady nie była bardzo dobrze znana, ale reakcje młodzieży mnie zainspirowały i przekonały, by wziąć udział w tym filmie.

Zobacz również: Vice z sześcioma nominacjami do Złotych Globów! Znamy datę polskiej premiery

Reżyserem „Procederu” jest Michał Węgrzyn („Wściekłość”), a w Tomasza Chadę wciela się Piotr Witkowski („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”). W filmie występuje też m.in. Małgorzata Kożuchowska jako szefowa gangu „Łysa”. W obsadzie znajdujemy również znanych raperów – to Kali, Zbuku i Bajorson.

„Proceder” w kinach pojawi się jesienią 2019 roku. Strona internetowa filmu: http://www.proceder.globalstudio.film/

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze