Jeszcze widownia nie zdążyła się otrząsnąć po zaskoczeniu, jakie zgotował jej Jan Frycz brawurową rolą gangstera Dario w serialu „Ślepnąc od świateł”, a aktor już szykuje kolejną niespodziankę. Właśnie dołączył do obsady filmu „Proceder”, opartego na motywach biografii warszawskiego rapera Tomasza Chady, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w marcu tego roku.

– Bardzo wierzę w historie, które nie są wyssane z palca – to zawsze daje siłę filmowi – mówi Jan Frycz i zdradza, że nie zdawał sobie sprawy, jak wielkie emocje budzi w młodym pokoleniu pierwowzór bohatera filmu: – Zaskoczyła mnie reakcja mojego syna i to, z jak wielkim zainteresowaniem wśród jego rówieśników spotkał się ten temat. Mnie postać Tomasza Chady nie była bardzo dobrze znana, ale reakcje młodzieży mnie zainspirowały i przekonały, by wziąć udział w tym filmie.

Zobacz również: Vice z sześcioma nominacjami do Złotych Globów! Znamy datę polskiej premiery

Reżyserem „Procederu” jest Michał Węgrzyn („Wściekłość”), a w Tomasza Chadę wciela się Piotr Witkowski („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”). W filmie występuje też m.in. Małgorzata Kożuchowska jako szefowa gangu „Łysa”. W obsadzie znajdujemy również znanych raperów – to Kali, Zbuku i Bajorson.

„Proceder” w kinach pojawi się jesienią 2019 roku. Strona internetowa filmu: http://www.proceder.globalstudio.film/

Zobacz więcej w kategorii: Inne gatunki filmu

2 Komentarze

  1. Ten co gra Chade to jakiś za ładny na niego 😀 Skąd oni wzięli tego modela? 😀

  2. Ten typek co gra Chade kompletnie nie wygląda jak on XD

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Bartosz Konopka laureatem Nagrody im. Wojciecha Jerzego Hasa za „Krew Boga”. Film od piątku w kinach

Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa