21.1 C
Warszawa
czwartek 18 lipca • 2024
Strona głównaGRYPRIEST - POLSKI SYMULATOR EGZORCYSTY ZMIERZA NA PLATFORMĘ STEAM

PRIEST – POLSKI SYMULATOR EGZORCYSTY ZMIERZA NA PLATFORMĘ STEAM

W przyszłym roku gracze będą mogli wcielić się w egzorcystę, który zajmie się serią demonicznych opętań w tajemniczej wiosce. Priest, czyli nowa gra indie polskiego studia Delirma, ma oferować m.in. wymagającą rozgrywkę, mroczną historię, liczne elementy RPG oraz nieszablonową oprawę graficzną. Premierę na platformie Steam zaplanowano na lato 2019 r. Wydawca nie wyklucza także wersji na konsole obecnej generacji.

Priest jest tworzony przez nowe, kilkuosobowe studio z Żywca – Delirma. Zaangażowani w projekt twórcy pracowali wcześniej nad kilkoma innymi grami (m.in. Unlucky Seven). Wydawcą będzie firma Ultimate Games, która wydała dotychczas np. Ultimate Fishing Simulator, Darkest Hunters oraz Earthworms.

Zobacz także: Ancestors Legacy – Mieszko I na okładce edycji limitowanej

Jak wskazuje Delirma, Priest to pierwsza tak duża gra nawiązująca do egzorcyzmów. Twórcy zapewniają, że ich produkcja zaoferuje równocześnie oryginalne i wciągające podejście do tematu. Głównym elementem rozgrywki mają być egzorcyzmy, czyli wypędzanie nieczystych sił z opętanych osób.

Symulator egzorcysty

Akcja gry zostanie osadzona w tajemniczej wiosce, gdzie dochodzi do niewytłumaczalnej serii opętań. „Priest to połączenie mitologii chrześcijańskiej z dark fantasy. Opieramy się zarówno na świadectwach dotyczących prawdziwych egzorcyzmów, jak i dziełach szeroko pojętej popkultury, czyli np. powieściach, filmach i serialach. Inspirują nas też black metal i folklor Żywiecczyzny, więc nie zabraknie odpowiednich nawiązań” – mówi jeden z twórców nowej gry, Michał Jod.

Zobacz zwiastun gry „Priest”:

Kluczową częścią nowej gry będzie wypędzanie demonów z ciał opętanych mieszkańców wioski. Gracz będzie musiał dostosować swoje działania do konkretnego przypadku i dobrać odpowiednie remedium, korzystając np. z modlitw czy ekwipunku. Jednocześnie trzeba będzie pamiętać o kondycji i wytrzymałości egzorcysty. Jak wyjaśniają twórcy, rozgrywka zostanie urozmaicona licznymi dodatkowymi motywami, w tym np. korzystaniem z pomocy wcześniej uratowanych osób.

Priest gra Steam
Fot. mat. prasowy

„Damy dużo swobody. Gracz decyduje o ścieżce działania i sposobie, w jaki zmierzy się z kilkudziesięcioma obecnymi w wiosce demonami. Szeroki wybór dotyczy także rozwoju egzorcysty. Chodzi o cechy i konkretne umiejętności – pogrupowane w ramach kilku różnych szkół egzorcyzmów. Co równie ważne, Priest nie będzie tzw. samograjem – trzeba liczyć się z realnym wyzwaniem. Nawet jeśli gracz zdecyduje się na co-op” – dodaje Michał Jod.

Priest zadebiutuje na platformie Steam latem 2019 r. Ultimate Games nie wyklucza wydania gry także na konsolach obecnej generacji.

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze