19.9 C
Warszawa
czwartek 13 czerwca • 2024
Strona głównaMUZYKAPREMIERA KLIPU DO UTWORU JAK BONNIE I CLYDE ANITY LIPNICKIEJ & THE...

PREMIERA KLIPU DO UTWORU JAK BONNIE I CLYDE ANITY LIPNICKIEJ & THE HATS

„Jak Bonnie i Clyde” to kolejny singel promujący płytę Anity Lipnickiej & The Hats – Miód i dym. W piosence gościnnie zaśpiewał Tomasz Makowiecki.

„Piosenka „Jak Bonnie i Clyde” to duet miłosny. Nie chodzi tu jednak o miłość szaloną, ślepą, naiwną czy romantyczną, taką w malignie zauroczenia, lecz o tę dojrzałą, „po przejściach”, zmęczoną życiem nieco – miłość w fazie utraty złudzeń.  Kiedy dwoje ludzi przejrzało już siebie na wylot, zrzuciło maski… Nie prowadzą już żadnej gry, nie udają lepszych, ładniejszych niż są naprawdę. Zaszli razem zbyt daleko, by z tej podróży zawrócić, albo zacząć od nowa… A droga przebyta wspólnie jest, być może, dłuższa niż ta, która jeszcze przed nimi. Mimo to, pragną razem dojść do końca. Jest w tej historii jakaś bolesna intymność i jakaś ostateczność… Jednak także przesłanie, iż prawdziwa relacja zaczyna się tam, gdzie kończą się nierealne wyobrażenia, oczekiwania wobec siebie, i życia ogólnie.” – Anita Lipnicka

Zobacz również: Katarzyna Groniec – „Nie kocham”. nowy teledysk promujący album „Ach!”

Teledysk w reżyserii Macieja Michalskiego stanowi idealne dopełnienie piosenki. Bezpośrednią inspiracją do obrazka stała się para legendarnych przestępców, uwiecznionych wcześniej w nie jednej filmowej odsłonie. Anita i Tomek zostali wystylizowani na Bonnie i Clyde’a, i jak dawni bohaterowie, uczestniczą w gangsterskim pościgu. Nietypowym jednak… Ta ich wspólna ucieczka – nie wiadomo przed czym, przed kim, i dokąd – jest poetycką metaforą wspólnego biegu dwojga ludzi przez życie… Aż do nieuchronnego końca.

Zobacz teledysk Anita Lipnicka & The Hats feat. Tomek Makowiecki – Jak Bonnie i Clyde:

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze