9.2 C
Warszawa
wtorek 23 kwietnia • 2024
Strona głównaMUZYKAPREMIERA EP ROMANTIC FELLAS - ROMANTIC HOTEL

PREMIERA EP ROMANTIC FELLAS – ROMANTIC HOTEL

„Romantic Hotel” to miłosne perypetie hotelowych gości wyśpiewane przez głos nagrany na automatycznej sekretarce z lat 90.  

W przerwach między studyjnymi sesjami, kręceniem klipów a wypełnianiem zaiksowych formularzy do debiutanckiego albumu, muzycy Romantic Fellas stworzyli luźne utwory, często odbiegające od siebie stylistyką czy instrumentarium. Jednak w tych domowych produkcjach można doszukać się wspólnego mianownika: inspiracją do ich stworzenia była muzyka rodem z hotelowego lobby i ścieżki dźwiękowe sączące się w amerykańskich windach.

EP-ka składa się z 4 piosenek, w których zespół z charakterystyczną ironią opowiada o miłosnych perypetiach boya hotelowego, niespełnionego kochanka oczekującego na telefon czy przypadkowo zakochanego Cassanovy. W utworach nie brak dźwiękowych eksperymentów – niektóre wokale nagrano na automatyczną sekretarkę z lat 90., perkusyjne podkłady wygenerowały tanie keyboardy Casio a część partii miksowana była za pomocą kaset magnetofonowych.

Zobacz także: Światowa premiera singla „Black Car”! Posłuchaj zjawiskowej Miriam Bryant!

„Romantic Hotel” to wyjątkowa podróż przez pastisz „muzyki marketingowej”, pełna energetycznej elektroniki, lirycznych wokali i tanecznych rytmów. Singlem promującym nowe wydawnictwo jest piosenka „I’ll do it for you”:

Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom – przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away – z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utley’em, Beatą Banasik czy Agathą; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze