18.8 C
Warszawa
wtorek 23 lipca • 2024
Strona głównaGRYPOLSKIE STUDIO PRACUJE NAD GRĄ PRIEST SIMULATOR

POLSKIE STUDIO PRACUJE NAD GRĄ PRIEST SIMULATOR

Priest Simulator zostanie wydany w wersji na komputery PC pod koniec 2019 r. – zapowiedziała firma Ultimate Games S.A. Twórcy gry z żywieckiego studia Delirma szykują m.in. zróżnicowaną rozgrywkę oraz rozbudowany system reputacji i wyborów moralnych. Jednocześnie Delirma pracuje też nad grą Faither, której premierę zaplanowano na połowę przyszłego roku.

Dwie nowe gry, Priest Simulator oraz Faither, nad którymi pracuje Delirma, mają pojawić się w 2019 r. Obie zostaną wydane przez Ultimate Games S.A.

Priest Simulator i moralne wybory

Priest Simulator będzie grą z widokiem z pierwszej osoby. Nowa produkcja studia Delirma pozwoli na wcielenie się w postać księdza i wykonywanie charakterystycznych dla niego czynności. Jak zapowiadają twórcy, ich dzieło nie będzie naruszać tematów tabu, lecz przedstawi życie księży w nieszablonowej konwencji.

Zobacz również: Polski Ultimate Fishing Simulator trafi także na konsole PS4, Xbox One i Switch

„W naszej nowej grze będzie można poczuć się jak ksiądz, najbardziej uprzywilejowana osoba we wsi. Stawiamy na otwarty świat, w którym główna ścieżka fabularna będzie przeplatać się z intrygującymi zadaniami pobocznymi. Nie zabraknie standardowych aktywności – np. odprawiania kazań, kolęd czy udzielania sakramentów, ale pojawią się też bardziej nietypowe czynności w rodzaju egzorcyzmów i walk z demonami” – mówi jeden z twórców nowej gry, Michał Jod.

Priest Simulator ma oferować także m.in. możliwości rozwoju postaci. Z kolei zebrane w grze pieniądze można będzie przeznaczać np. na modernizację kościoła, ulepszenia samochodu, broń potrzebną do walki z demonami czy rozbudowę podziemnego laboratorium służącego do przygotowywania mieszanek kadzideł oraz wody święconej.

Priest Simulator
Fot. kadr z gry Priest Simulator

Twórcy gry zaproponują również rozbudowany system reputacji i moralnych wyborów.

„Życie to sztuka wybierania mniejszego zła. Tak będzie także w naszej grze, gdzie problemy rozwiążemy na różne sposoby lub nie rozwiążemy ich wcale. Jeśli mieszkaniec poprosi nas o pomoc, to oczywiście będziemy mogli jej udzielić, ale gra zaoferuje też alternatywy mniej korzystne dla potrzebującego. Zabijemy diabła i dostaniemy od zleceniodawcy kopertę z nagrodą albo pozwolimy demonowi odejść i otrzymamy umiejętność związaną z czarną magią. Decyzje przełożą się na wskaźnik reputacji, a pieniądze zainwestujemy w rozbudowę parafii, modernizację samochodu i lepsze bronie” – wyjaśnia Michał Jod.

Priest Simulator 2019
Fot. kadr z gry Priest Simulator

Datę wydania gry ustalono wstępnie na 25 grudnia 2019 r.

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze