26 C
Warszawa
sobota 22 czerwca • 2024
Strona głównaGRYPOLSKI ULTIMATE FISHING SIMULATOR OPUŚCI EARLY ACCESS JUŻ W SIERPNIU

POLSKI ULTIMATE FISHING SIMULATOR OPUŚCI EARLY ACCESS JUŻ W SIERPNIU

Już 30 sierpnia br. Ultimate Fishing Simulator opuści Steam Early Access. Ta nowa gra wędkarska została w ostatnich miesiącach – zgodnie z przyjętym planem – znacznie rozbudowana i udoskonalona. Jak wskazuje producent, Ultimate Fishing Simulator wyróżnia się m.in. zróżnicowanymi łowiskami, unikalnym systemem wody, różnymi metodami połowów oraz urozmaiconymi trybami gry wieloosobowej.

Ultimate Fishing Simulator to gra stworzona przez polskie studio Bit Golem. Wydawcą jest notowana na NewConnect Ultimate Games S.A. „Prace nad grą przebiegały zgodnie z planem. Miesiące wytężonej pracy przyniosły spodziewane rezultaty. W efekcie gra została znacznie rozbudowana i dopracowana. Do tej pory kupiło ją już ponad 20 tys. graczy. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie oraz liczne informacje zwrotne i inspirujące pomysły. Ultimate Fishing Simulator to dzieło społeczności, która obdarzyła nas zaufaniem w ramach Steam Early Access” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Wędkarskie atrakcje

Zgodnie z zapowiedziami twórców, Ultimate Fishing Simulator ma wprowadzić do kategorii gier wędkarskich nowe standardy. W produkcji Bit Golem zastosowano m.in. autorski system fotorealistycznej wody (Ultimate Water System). Wprowadzono też np. widok z perspektywy przynęty oraz system dynamicznej zmiany pogody.

„W porównaniu do innych gier wędkarskich nasza produkcja wyróżnia się nie tylko atrakcyjną oprawą graficzną, ale też wieloma nowatorskimi rozwiązaniami. Wprowadziliśmy techniki łowienia, które nie są standardem w grach tego rodzaju. Chodzi m.in. o metodę gruntową i muchową, a także wędkarstwo morskie. Możliwe jest również łowienie pod lodem. Oferujemy graczom najbardziej kompleksowe podejście do wędkarstwa i szerokie spektrum możliwości. Co ważne, w grze odnajdują się zarówno zapaleni wędkarze, jak i osoby niemające żadnego doświadczenia związanego z łowieniem ryb” – dodaje Mateusz Zawadzki. W Ultimate Fishing Simulator wykorzystano system rozwoju w oparciu o punkty doświadczenia i wirtualne pieniądze, służące do odblokowywania nowych umiejętności oraz zakupu bardziej zaawansowanego wyposażenia.

Zobacz również: Radiant One – Gra w której musisz kontrolować swój sen

Ryby i łowiska

Na graczy czeka też m.in. kilkadziesiąt różnych gatunków ryb, w sumie 7 lokacji (łowisk) nawiązujących do realnie istniejących miejsc oraz kilka zróżnicowanych łodzi (np. jacht i motorówka).

„Postawiliśmy na różnorodność – każde łowisko w Ultimate Fishing Simulator to osobny ekosystem, który wymaga od gracza nieco innego podejścia. Każdy gatunek ryb, tak jak w rzeczywistości, reaguje tylko na niektóre typy przynęt. Aby zwiększyć realizm, uwzględniliśmy także wpływ zmian pogodowych, w tym np. wiatru i deszczu, na zachowanie ryb” – dodaje Mateusz Zawadzki.

Ultimate Fishing Simulator
Ultimate Fishing Simulator / fot. mat. prasowy

Multiplayer i tworzenie łowisk

Jak wskazuje producent, ważną rolę pełnią tryby multiplayer, w tym m.in. rozgrywki turniejowe. „Rywalizacja online daje dodatkowe możliwości zabawy. Gracze mogą brać udział w różnych turniejach i podejmować się okolicznościowych wyzwań. Nie brak też oczywiście standardowych trybów i opcji” – zaznacza CEO Ultimate Games S.A.

Przygotowano także dodatkowe tryby dla osób lubiących wcielać w życie swoje pomysły. Taką możliwość daje np. edytor łowisk, za pomocą którego gracz może stworzyć od podstaw własne łowisko. Twórcy zamierzają pod koniec roku wydać również dodatek (tzw. DLC – nowe łowisko Moraine Lake). W 2019 r. Ultimate Fishing Simulator pojawi się na konsolach obecnej generacji.

Ultimate Fishing Simulator 2018
Ultimate Fishing Simulator / fot. mat. prasowy

Główne cechy Ultimate Fishing Simulator:

  • 7 lokacji (łowisk) wzorowanych na prawdziwych miejscach oraz 2 łowiska w porze zimowej;
  • zróżnicowane techniki łowienia (np. spinning, metoda gruntowa i muchowa);
  • wędkarstwo morskie i podlodowe;
  • kilkadziesiąt rodzajów ryb;
  • fotorealistyczna woda, system dynamicznej zmiany pogody;
  • łodzie (np. jachty i motorówki);
  • system rozwoju umiejętności i sala trofeów;
  • dodatkowy widok z perspektywy przynęty;
  • rozbudowane tryby multiplayer;
  • edytor łowisk.

Ultimate Fishing Simulator opuści Steam Early Access 30 sierpnia 2018 r. Gra ma kosztować ok. 100 zł. Do czasu wyjścia z fazy Early Access obowiązywać będzie obecna cena (71,99 zł).

Ultimate Fishing Simulator (Steam):

http://store.steampowered.com/app/468920/Ultimate_Fishing_Simulator/

Kinowy trailer Ultimate Fishing Simulator:

Zobacz więcej w kategorii: Gry

Zobacz również

3 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze