10 C
Warszawa
czwartek 28 marca • 2024
Strona głównaSPORTKOSZYKÓWKAPolska pokonała Holandię i zagra w Mistrzostwach Świata po 52 latach przerwy!

Polska pokonała Holandię i zagra w Mistrzostwach Świata po 52 latach przerwy!

Reprezentacja Polski pokonała w Ergo Arenie w Gdańsku Holandię 85:76 w ostatnim meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w Chinach. Biało-Czerwoni zagrają na imprezie tej rangi po 52 latach przerwy!

Biało-Czerwoni świetnie weszli w to spotkanie – i po trójce Mateusza Ponitki prowadzili nawet 7:0. Holendrzy szybko odpowiadali i zbliżali się nawet na punkt dzięki trafieniu z dystansu Rienka Masta. Nie trzeba było czekać długo na reakcję Polaków i kolejne siedem punktów z rzędu. Później kibice w ERGO Arenie zobaczyli m.in. pierwsze punkty w kadrze Dariusza Wyki, a dzięki trafieniu Karola Gruszeckiego po 10 minutach było 26:16.

Drużyna trenera Mike’a Taylora grała szybko i efektownie dla oka, a na początku drugiej kwarty prowadziła już nawet 14 punktami. Goście starali się grać pod kosz, wykorzystując swoją fizyczność. W pewnym momencie, po trójce Maartena Bouwknechta, przegrywali już tylko dziewięcioma punktami, ale nasz zespół udowadniał, że ma wszystko pod kontrolą. Dzięki rzutom wolnym Mateusza Ponitki po pierwszej połowie było 46:36.

W trzeciej kwarcie trójkę trafił Aaron Cel, a to oznaczało, że cała jedenastka, którą do dyspozycji miał trener Mike Taylor, miała już na swoim koncie punkty. Polacy starali się zapewnić publiczności sporo efektownych akcji, a jednocześnie powiększali swoją przewagę. Po 30 minutach było już 66:50.

Holendrzy ostatnią część gry rozpoczęli od małej serii 5:0, ale szybko przerwał to Karol Gruszecki. Krzysztof Sulima trafił nawet trójkę, a nasz zespół był już pewny swego. Biało-Czerwoni kontrolowali sytuację na parkiecie, chociaż rywale w pewnym momencie zbliżyli się ponownie na zaledwie osiem punktów. Kolejne zwycięstwo ekipy trenera Mike’a Taylora nie było zagrożone. Ostatecznie Polacy wygrali 85:76.