11.2 C
Warszawa
niedziela 1 października • 2023
Strona głównaFILMPLEJADA GWIAZD I SŁAW SHOW BIZNESU NA PREMIERZE BOTOKSU

PLEJADA GWIAZD I SŁAW SHOW BIZNESU NA PREMIERZE BOTOKSU

27 września w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu „Botoks”.

W wydarzeniu wzięli udział – reżyser Patryk Vega wraz z małżonką oraz gwiazdy produkcji: Agnieszka Dygant, Piotr Stramowski, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Tomasz Oświeciński, Grażyna Szapołowska, Sebastian Fabijański, Agnieszka Rylik, Jan Fabiańczyk, Wojciech Machnicki i Krzysztof Gojdź. Obok nich na widowni zasiedli wyjątkowi goście specjalni, m.in.: Roma Gąsiorowska, Sandra Staniszewska, Marta Chodorowska, Mikołaj Komar, Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Woźniak-Starak, Lidia Kopania, Anna Oberc, Paulina Chylewska, Wojciech Kasperski, Katarzyna Smolińska, Eryk Stępniewski, Katarzyna Zawadzka, Liliana Komorowska, Patryk Mikiciuk, Lana Nguyen, Piotr Zelt, Katarzyna Krawczyk, Jakub Kucner, Agnieszka Kawiorska, Karolina Nowakowska i Magdalena Narożna. Galę premierową poprowadził Maciej Orłoś. Najnowsze dzieło twórcy największych kinowych przebojów ostatnich lat, to bezkompromisowe uderzenie w polską służbę zdrowia. Bez taryfy ulgowej pokazujące problemy służb medycznych i współczesnych kobiet. Najbardziej oczekiwany film roku trafi na polskie ekrany 29 września. A następnie zadebiutuje w aż 16 innych krajach świata, w tym, m.in.: w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Chinach, Australii i Rosji. „’Botoks’ to mój najmocniejszy film!” – deklaruje Patryk Vega.

Szpital ukazany w „Botoksie” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. W jego murach splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna, jeżdżąc na akcje z bratem Darkiem (Tomasz Oświeciński). Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem (Janusz Chabior) wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy. Poukładany świat cenionej chirurg – Patrycji (Marieta Żukowska) rozsypuje się, gdy kobieta dowiaduje się o zdradzie męża. Podkopane poczucie  wartości popycha ją w kierunku ginekologii estetycznej i kobiecego libido. Swoje odkrycia Patrycja chce sprawdzić w związku z metroseksualnym Michałem (Piotr Stramowski), który jest zaprzeczeniem mężczyzny. Beata (Agnieszka Dygant) to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Samotna kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu.  Wówczas poznaje Marka (Sebastian Fabijański), sanitariusza, który ukrywa przed światem własny sekret.

„Punktem wyjścia były rozmowy z lekarzami. Twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz”.

„Zależało mi, żeby „Botoks”, podobnie jak „Pitbull”, był wierny rzeczywistości w każdym detalu. Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny. Zaś ci pracownicy służby zdrowia, którzy czytali scenariusz, mówili – ‘O kurczę! Jakbyście to wszystko wyjęli z mojego szpitala’”.

„Jestem przeświadczony, że „Botoks” nie będzie kijem włożonym w mrowisko, ale całą armią kijów! Pamiętam, co działo się w 2005 roku po pierwszym „Pitbullu”. Jak pytano szefów policji: czy to naprawdę tak wygląda? Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej” – mówi Patryk Vega.

„Botoks” zwiastun reżyserski bez cenzury:

Zobacz również

2 KOMENTARZE

SKOMENTUJ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Artykuły

Komentarze